Portugalia: Udany debiut Macieja Makuszewskiego

Maciej Makuszewski udanie zadebiutował w Vitorii Setubal. Polski skrzydłowy wystąpił od pierwszej minuty w spotkaniu z Maritimo (1:1) i zaliczył asystę przy golu swojego zespołu.

Maciej Kmita
Piotr Matusewicz Newspix / Piotr Matusewicz

Joaquim Machado postawił na Macieja Makuszewskiego od pierwszej minuty, a ten odwdzięczył mu się dobrym występem. Były kapitan Lechii był aktywny na prawym skrzydle, a w 42. minucie zaliczył asystę przy bramce Andre Claro. Portugalski napastnik głową wykorzystał świetne dośrodkowanie Polaka.

Makuszewski przebywał na boisku do 69. minuty, gdy zmienił go Ricardo Dani. Jego drużynie nie udało się jednak utrzymać jednobramkowego prowadzenia - dwie minuty później z rzutu karnego do wyrównania doprowadził Fransergio.

Polak nie musiał długo czekać na debiut w barwach portugalskiego klubu. Polak został wypożyczony z Lechii 28 stycznia, a sobotni mecz z Maritimo był drugim, w którym mógł wystąpić. 27-latek jest wypożyczony do Vitorii do końca sezonu 2016/2017.

Po pokonaniu Maritimo zespół Polaka ma na koncie 28 punktów, co daje mu 8. pozycję w tabeli portugalskiej ekstraklasy.

Vitoria Setubal - Maritimo 1:1 (1:0)
1:0 - Claro 42'
1:1 - Fransergio (k.) 71'

Źródło: TVP S.A.

Oglądaj rozgrywki Liga Portugal na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)