Sparingowa sobota: Dzień kanonad. Zwyżka formy PGE GKS Bełchatów

PGE GKS Bełchatów wygrał dwa sparingi, zdobywając jednego dnia pięć goli. W pojedynku I-ligowców Wisła Płock zwyciężyła 2:1 Olimpię Grudziądz. Nie dał się pokonać żaden przedstawiciel Ekstraklasy.

Kolejny pracowity dzień za drużynami z I ligi. 14 z 16 wybiegło na boisko i zagrało sparing na miesiąc przed powrotem do walki o punkty.

PGE GKS Bełchatów mógł cieszyć się z dwóch zwycięstw. Na początek soboty rozprawił się 2:1 z ŁKS Łódź, a następnie 3:0 z Wisłą Puławy. Zdobył pięć goli, a tego jedynego stracił z rzutu karnego. Brunatni nie złożyli jeszcze broni i marzą o miejscu premiowanym awansem. Dotychczas przegrywali sparingi, więc dublet wygranych jest sygnałem, że ich forma zwyżkuje.

Tydzień temu Wisła Płock przegrała po raz pierwszy w 2016 roku. Nafciarze zostali ujarzmieni przez Dolcan Ząbki. Nie hamują jednak i nie robią ze swoich przygotowań tajemnic. Ponownie zagrali z rywalem z tego samego szczebla rozgrywek i pokonali 2:1 Olimpię Grudziądz. Biało-zieloni prowadzili, ale druga połowa należała do autora dubletu Lukasa Kubana.

Dwaj przedstawiciele I ligi zmierzyli się z ekstraklasowiczami. Bez specjalnego efektu. Skończyło się wynikiem 0:2. Zagłębie Sosnowiec zostało pokonane przez Termalicę Bruk-Bet Nieciecza, a Zawisza Bydgoszcz przez Lechię Gdańsk. Półfinalista Pucharu Polski zapłacił wysoką cenę za dekoncentrację na samym początku, kiedy w osiem minut stracił dwa gole.

Godna odnotowania jest kanonada Rozwoju Katowice, który rozpoczął okres przygotowań od serii niepowodzeń, aż w końcu rozstrzelał 4:0 Karpaty Krosno. Autorami wszystkich goli byli piłkarze o imieniu Adam.