Serie A: Odrodzony outsider zatrzymał Inter! Sześć goli w Weronie, 81 minut Pawła Wszołka

Świetne widowisko stworzyły w pierwszym niedzielnym pojedynku 24. kolejki Serie A Hellas Werona i Inter Mediolan. Pojedynek zakończył się wynikiem 3:3, a w końcówce obie drużyny miały okazję do zadania decydującego ciosu.

Konrad Kostorz
PAP/EPA / ALESSANDRO DI MEO

Werończycy w 23. kolejce odnieśli pierwsze zwycięstwo w sezonie - 2:1 z Atalantą - i zachowali cień realnych szans na utrzymanie w lidze. W niedzielę również wystąpili przed własną publicznością, ale rywala mieli bardziej wymagającego - walczący o awans do Ligi Mistrzów Inter.

Spotkanie zaczęło się od trafienia Jeisona Murillo, ale już po 16 minutach gry prowadził Hellas! Najpierw Filip Helander, a następnie Eros Pisano strzałami głową zamienili na gole perfekcyjne dośrodkowania ze stałych fragmentów Luki Marrone. Świetnie dysponowany były gracz Juventusu po przerwie zaliczył trzecią asystę, również idealnie centrując z kornera na głowę nadbiegającego Artura Ionity!

Inter znalazł się w beznadziejnym położeniu, ale zdołał wykorzystać luki w niepewnie wciąż grającej linii obrony Hellasu. Świetną zmianę dał Ivan Perisić, który idealnie dograł w 61. minucie do Mauro Icardiego na czystą pozycję, a nieco ponad kwadrans później zamknął dośrodkowanie Rodrigo Palacio.

W końcówce działo się co niemiara. Świetnych szans dla Nerazzurrich nie wykorzystali Eder i Icardi, z kolei po drugiej stronie boiska Gilberto oddał strzał w słupek! Ostatecznie remis, który nie satysfakcjonuje żadnej z drużyn, można uznać za sprawiedliwy.

Paweł Wszołek rozegrał 81 minut i był aktywny. Został zmieniony, gdyż uskarżał się na problemy zdrowotne. Niewiele przed tym, jak Perisić wyrównał na 3:3, Polak wypracował szansę Juanowi Gomezowi do podwyższenia na 4:2. W pierwszej połowie Wszołek został ukarany żółtą kartką, a po zmianie stron za faul na nim do notesu sędziego trafił Alex Telles.

Hellas Werona - Inter Mediolan 3:3 (2:1)
0:1 - Murillo 8'
1:1 - Helander 12'
2:1 - Pisano 16'
3:1 - Ionita 57'
3:2 - Icardi 61'
3:3 - Perisić 78'

Hellas: Gollini - Pisano, Moras, Helander, Albertazzi - Wszołek (81' Romulo), Ionita, Marrone, Fares (60' Gilberto) - Toni (69' Gomez), Pazzini.

Inter: Handanović - Nagatomo, Murillo, Jesus, Telles (83' Biabiany) - Brozović, Melo (46' Perisić), Kondogbia - Eder (90' Ljajić), Icardi, Palacio.