Primera Division: Szczęśliwy remis Sevilli w Vigo

Bardzo interesujące zawody przyszło obejrzeć kibicom na Estadio Balaidos, gdzie Celta Vigo zremisowała z grającą ponad godzinę w osłabieniu Sevillą 1:1. Na bramkę Daniela Carrico odpowiedział Claudio Beauvue.

Sebastian Najman
PAP/EPA / ADRIAN RUIZ DE HIERRO

Walka i niezłe tempo. Tak w skrócie należy opisać to, co wydarzyło się na stadionie Celty. W 7. minucie pierwszy raz zagotowało się pod bramką gospodarzy. Wtedy właśnie uderzenie Mariano zostało ofiarnie zablokowane. W odpowiedzi efektownym i minimalnie niecelnym strzałem zza pola karnego popisał się Daniel Wass.

Dynamiczne, ale także pełne fauli spotkanie już w 25. minucie zakończyło się dla Federico Fazio. Obrońca Sevilli wyleciał z boiska za drugą żółtą kartkę. Tak wczesna strata zawodnika nie podłamała gości. Niespodziewanie to właśnie oni w kolejnych fragmentach prezentowali się lepiej w ofensywie. Aż w końcu tuż przed zejściem do szatni objęli prowadzenie. Niepilnowany w polu karnym Daniel Carrico dobił uderzenie Jose Antonio Reyesa.

W drugiej połowie chwalona za swoją dotychczasową postawę w lidze Celta wzięła się ostro do pracy. 54. minucie Claudio Beauvue jeszcze był nieskuteczny, ale dziesięć minut później zaskoczył Sergio Rico. Świetne podanie z prawego skrzydła od Daniela Wassa zostało wykorzystane przez Francuza.

Szybkie odrobienie strat dodało animuszu piłkarzom Eduardo Berizzo, którzy rozpoczęli prawdziwy szturm na bramkę ekipy, nieobecnego z powodu kontuzji, Grzegorza Krychowiaka. Dwukrotnie bliski pokonania golkipera był Iago Aspas. W dogodnej sytuacji przestrzelił także Pablo Hernandez.

Celta do samego końca ambitnie walczyła o zwycięstwo. I z pewnością osiągnęłaby ten cel, gdyby nie znakomita postawa Rico w doliczonym czasie gry. 22-latek powstrzymał strzał z bliska Guidettiego i tym samym uratował punkt zespołowi z Andaluzji.

Celta Vigo - Sevilla FC 1:1 (0:1)
0:1 - Daniel Carrico 44'
1:1 - Claudio Beauvue 64'

Celta Vigo: S. Alvarez – J. Castro (62' Guidetti), Cabral, Sergi Gomez, Planas – Wass, Radoja (62' Drazić) – Beauvue, P. Hernandez, Bongonda – Aspas.

Sevilla: S. Rico – Mariano, Rami, Fazio, Escudero – Carriço, N'Zonzi – J. A. Reyes (63' Banega), Krohn-Dehli, Konopljanka (58' Vitolo) – F. Llorente (68' Gameiro).

Czerwona kartka: Federico Fazio /25' - za drugą żółtą/ (Sevilla).

Żółte kartki: Sergi Gómez, Aspas (Celta) oraz Rami, Fazio, Konopljanka, Escudero, S. Rico.

Sędzia: Carlos Velasco.