Ligue 1: PSG wygrało klasyk, wielki niedosyt Olympique Marsylia

Paris Saint-Germain nie do pokonania! W klasyku Ligue 1 mistrz Francji ograł na wyjeździe Olympique Marsylia 2:1, mimo że tym razem nie porwał swoją postawą. Zlatan Ibrahimović z golem i asystą.

Szymon Mierzyński
PAP/EPA / GUILLAUME HORCAJUELO

Gdy w 2. minucie Szwed dopełnił formalności po dośrodkowaniu Maxwella, wydawało się, że to będzie spokojny i miły wieczór dla ekipy Laurenta Blanca. Gospodarze zagrali jednak bardzo ambitnie i to był jeden z niewielu ligowych meczów w obecnym sezonie, w którym paryżanie musieli mocno popracować na końcowy sukces.

W 25. minucie na tablicy wyników było 1:1. Kapitalny płaski strzał z dystansu oddał Remy Cabella, Kevin Trapp nie zdążył do piłki, a ta wpadła do siatki przy słupku. Później natomiast zdecydowanie lepsze wrażenie sprawiali marsylczycy. Lider spisywał się przeciętnie, brakowało mu pasji, a Olympique robił wiele, by te mankamenty wykorzystać.

Ambicja ekipy Michela nie została jednak nagrodzona, a o końcowym wyniku zdecydowały indywidualności. W 71. minucie Steve Mandanda nie zdążył uprzedzić w polu karnym Zlatana Ibrahimovicia, ten dograł spod końcowej linii do Angela di Marii, a Argentyńczyk minął zwodem obrońcę i trafił do siatki płaskim uderzeniem.

Paris Saint-Germain wygrało na Stade Velodrome 2:1, zaliczyło 34. ligowy mecz bez porażki i ma 24 pkt. przewagi nad AS Monaco. Zespół z Marsylii zajmuje natomiast 10. miejsce.

Olympique Marsylia - Paris Saint-Germain 1:2 (1:1)
0:1 - Zlatan Ibrahimović 2'
1:1 - Remy Cabella 25'
1:2 - Angel di Maria 71'

Olympique Marsylia: Steve Mandanda - Brice Dja Djedje (86' Bouna Sarr), Nicolas N'Koulou, Rolando, Javier Manquillo, Mauricio Isla, Lassana Diarra, Georges-Kevin N'Koudou, Remy Cabella, Abdelaziz Barrada (72' Romain Alessandrini), Michy Batshuayi (80' Steven Fletcher).

Paris Saint-Germain: Kevin Trapp - Serge Aurier, Thiago Silva, David Luiz, Maxwell, Adrien Rabiot (90' Benjamin Stambouli), Thiago Motta, Blaise Matuidi (82' Marquinhos), Lucas Moura (69' Edinson Cavani), Zlatan Ibrahimović, Angel di Maria.

Żółta kartka: Thiago Motta (Paris Saint-Germain).

Sędzia: Ruddy Buquet.

Girondins Bordeaux - AS Saint-Etienne 1:4 (1:2)