Łukasz Skorupski i Wojciech Szczęsny błyszczeli w 24. kolejce Serie A, wysokie noty Polaków

Łukasz Skorupski i Wojciech Szczęsny niedzielne występy przeciwko Atalancie Bergamo oraz Sampdorii Genua mogą zaliczyć do udanych. Pierwszy zachował czyste konto, drugi cieszył się ze zwycięstwa.

Konrad Kostorz
Newspix / ZUMA

Włoskie media uznały, że Łukasz Skorupski był jednym z najlepszych, jeśli nie najlepszym piłkarzem Empoli FC w bezbramkowo zremisowanym spotkaniu z Atalantą. Portal pianetaempoli.it przyznał golkiperowi notę "7" (skala 1-10), wskazując, że zwłaszcza w pierwszej połowie świetnie interweniował. Zatrzymał groźne strzały, w tym przede wszystkim próbę Mauricio Pinilli, a po przerwie również zapewniał swojej drużynie bezpieczeństwo.

"7" Skorupski dostał również od serwisów calcioweb.eu i serieanews.com, zaś niektóre inne portale oceniły go na "6,5". "W paru sytuacjach świetnie interweniował, co w końcowym rozrachunku okazało się decydujące" - napisali redaktorzy tuttomercatoweb.com. Bramkarz na pewno wypadł korzystniej od Piotra Zielińskiego, który wprawdzie był aktywny, jednak niczym szczególnym się nie wyróżnił. Noty uzdolnionego pomocnika to "5,5" lub "6".

Wojciech Szczęsny miał udział w zwycięstwie AS Roma nad Sampdorią Genua (2:1), choć w ostatnich sekundach spotkania Polaka uratowała poprzeczka. Kadrowicz Adama Nawałki przy straconym golu nie miał nic do powiedzenia, za to w 87. minucie w znakomitym stylu wygrał pojedynek z Antonio Cassano, który uderzał na bramkę z 6 metrów.

"Nudził się przez 80 minut, a później dokonał niemal cudu przeciwko Cassano" - skomentował serwis vocegiallorossa.it, który notę "7" przyznał trzem graczom Luciano Spallettiego: Szczęsnemu, Alessandro Florenziemu i Diego Perottiemu. Taką samą ocenę z podobnym uzasadnieniem Polak otrzymał od portali laroma24.it oraz forzaroma.info.

Piotr Włodarczyk: przesunięcie Cierzniaka do rezerw to działanie na szkodę klubu

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)