Puchar Francji: Godzina wyczekiwania i nokaut. PSG wyrzuciło za burtę Lyon

Piłkarze Paris Saint-Germain pokonali 3:0 Olympique Lyon w najciekawszym meczu Pucharu Francji. Impas strzelecki mistrza przerwał po godzinie Zlatan Ibrahimović. Na trzech innych stadionach była dogrywka.

Zlatan Ibrahimović, PSG PAP/EPA / CHRISTOPHE PETIT TESSON / Zlatan Ibrahimović, PSG

Dominator Ligue 1 nie mógł długo znaleźć sposobu na udokumentowanie przewagi. Dopiero w 63. minucie niemoc przerwał Zlatan Ibrahimović. Swojego pierwszego gola zdobył nietypowo, bo klatką piersiową, ale do nieszablonowych goli Szwed już zdążył przyzwyczaić.

Po pięciu minutach Ibrahimović praktycznie pozamiatał na boisku. Tym razem wpakował piłkę do siatki Olympique Lyon nogą po asyście Maxwella. To 32. gol gwiazdora Paris Saint-Germain w 31 meczu z rzędu

Awans w Pucharze Francji przypieczętował Adrien Rabiot uderzeniem od słupka do bramki. W hicie pachniało emocjami. W końcu stołeczni wrzucili jednak wyższy bieg i nie tylko pokonali drużynę z Lyonu, a na dodatek zafundowali jej mały pogrom.

Wyższe zwycięstwo w 1/8 finału odnieśli tylko piłkarze FC Lorient, którzy również po przerwie wypunktowali niżej notowanego rywala - Sarre Union. Na trzech stadionach sędzia musiał zarządzić dogrywkę i przynosiła ona rozstrzygnięcie. Szczególnie emocjonujące 30 dodatkowych minut przeżyli kibice Girondins Bordeaux. Oczami wyobraźni widzieli, jak trafienie Malcolma z 98. minuty jest złotym golem. To, że FC Nantes potrafiło odpowiedzieć jeszcze dwiema bramkami było chłodnym prysznicem.