Arabia Saudyjska: Gol i asysta Adriana Mierzejewskiego w szalonym meczu

W czwartkowym meczu 16. kolejki saudyjskiej ekstraklasy Al Nassr Rijad uległ 3:4 Najran SC, choć prowadził już 2:0 i 3:2. Gola i asystę zanotował Adrian Mierzejewski.

Maciej Kmita
Adrian Mierzejewski był wielką gwiazdą Al-Nasr Rijad PAP/EPA / Adrian Mierzejewski był wielką gwiazdą Al-Nasr Rijad

W 15. minucie Adrian Mierzejewski dał Al Nassr prowadzenie 1:0, wykorzystując rzut karny podyktowany za zagranie ręką jednego z rywali. Pięć minut później z kolei po centrze Polaka z rzutu rożnego głową na 2:0 trafił Mohammed Al Bishi.

Rywale jeszcze przed przerwą doprowadzili do wyrównania, ale w doliczonym czasie gry I połowy prowadzenie mistrzom Arabii Saudyjskiej przywrócił Shaya Ali Sharahli. Po zmianie stron na listę strzelców wpisywali się jednak tylko gospodarze i zespół Fabio Cannavaro ostatecznie uległ im 3:4.

Dla Mierzejewskiego to szósty ligowy gol i trzecia ligowa asysta w tym sezonie. Licząc natomiast wszystkie rozgrywki, 30-letni pomocnik ma na koncie siedem trafień i cztery asysty w 15 występach.

Po 16 rozegranych meczach Al Nassr ma na koncie tylko 22 punkty i zajmuje dopiero 6. miejsce w ligowej tabeli, tracąc do lidera aż 18 "oczek". Drużyna Mierzejewskiego może już pożegnać się z marzeniami o obronie mistrzostwa kraju.

Najran SC - Al-Nassr Rijad 4:3 (2:3)
0:1 - Mierzejewski (k.) 15;
0:2 - Al-Bishi 20'
1:2 - Tozin 40'
2:2 - Pereirta 44'
2:3 - Ali Sharahkli 45+3'
3:3 - Pereira (k.) 68'
4:3 - Bismark 79'