2. Bundesliga: Trzeci gol Mateusza Klicha w sezonie, zespół Waldemara Soboty pokonał lidera

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP /  /
PAP / /

W meczu 21. kolejki 2. Bundesligi Mateusz Klich pokonał bramkarza SC Paderborn 07 i przyczynił się do efektownego wycięstwa 1.FC Kaiserslautern (4:0). Z wygranej nad RB Lipsk może cieszyć się Waldemar Sobota.

Mateusz Klich w pierwszym tegorocznym oficjalnym występie rozegrał 76 minut (2:2 z Unionem Berlin) i również przeciwko SC Paderborn znalazł się w podstawowym składzie. Miał udział przy trafieniu Stipe Vucura otwierającym wynik, a w 56. minucie wykorzystał podanie Rubena Jenssena i podwyższył na 3:0.

Dla polskiego pomocnika Czerwonych Diabłów to trzeci gol w sezonie w dziesiątym występie. Wcześniej trafił do bramki RB Lipsk (2:0) oraz MSV Duisburg (2:0). Klich rozegrał całe zawody, a Kacper Przybyłko tym razem nie pojawił się na boisku.

Kaiserslautern zajmuje w ligowej tabeli 6. pozycję, natomiast na 4. miejscu plasuje się FC St. Pauli, które zachowuje szanse na awans. Piraci nieoczekiwanie pokonali prowadzącego z dużą przewagą w rozgrywkach lidera z Lipska po szybko zdobytej bramce Marca Rzatkowskiego. Waldemar Sobota grał do 84. minuty.

SC Paderborn 07 - 1.FC Kaiserslautern 0:4 (0:2) 0:1 - Vucur 22' 0:2 - Jenssen 35' 0:3 - Klich 56' 0:4 - Vucur 77'

FC St. Pauli - RB Lipsk 1:0 (1:0) 1:0 - Rzatkowski 8'

{"id":"","title":""}

Źródło: TVP S.A.