Trener Zagłębia Sosnowiec: Jesteśmy w przejściowym okresie

Piłkarze beniaminka I ligi, Zagłębia Sosnowiec, przygotowują się do wymagającej rundy wiosennej, w której poza walką o awans do Ekstraklasy czeka ich rywalizacja w Pucharze Polski.

Olga Krzysztofik

W przerwie zimowej zespół Zagłębia Sosnowiec wzmocniło trzech piłkarzy, dwóch pomocników - Michał Bajdur i Robert Bartczak, oraz obrońca Dimitar Vezalov.

Bułgar jest najnowszym nabytkiem beniaminka. - Kawał chłopa, widać że ma duże umiejętności piłkarskie. Liczymy na jego pomoc w meczach ligowych, a już w sobotę będziemy mogli go zobaczyć w sparingu z Odrą Opole - zapowiedział Artur Derbin.

Mecz z III-ligową Odrą Opole został zaplanowany na 13 lutego, a rozpocznie się o godzinie 12:00. Zespoły zmierzą się na sztucznej murawie Kompleksu Piłkarskiego w Sosnowcu.

- W tej chwili jesteśmy w takim przejściowym okresie po tej ciężkiej pracy, jaką wykonaliśmy. Liczę na to, że to będzie dobry mecz, z pełnym zaangażowaniem, a przy okazji dobry wynik - powiedział szkoleniowiec.

Przed piłkarzami Zagłębia jeszcze jeden obóz przygotowawczy, w środę 17 lutego wyjadą oni do Wałbrzycha, gdzie będą trenować przez pięć dni. W trakcie obozu drużyna zmierzy się z Górnikiem Wałbrzych.

- Skupimy się tam nad techniką i taktyką. Mamy pewne schematy do opracowania, będziemy zapewne pracowali nad organizacją gry w defensywie, jak również będziemy chcieli poprawić skuteczność - wyjawił Derbin.

Przerwę zimową sosnowiczanie spędzają na trzeciej pozycji w tabeli I ligi, tracąc do miejsca premiowanego awansem zaledwie trzy punkty. W rundzie wiosennej poza walką o Ekstraklasę, czeka ich również rywalizacja w Pucharze Polski, gdzie w półfinale zmierzą się z Lechem Poznań.

Źródło: TVP S.A.