Sparingowo: Niespodziewana porażka Zagłębia z III-ligowcem

Piłkarze Zagłębia Sosnowiec zmierzyli się z Odrą Opole. Po pierwszej połowie wydawało się, że ten mecz kontrolny zakończy się pewną wygraną beniaminka I ligi, tak się jednak nie stało.

Olga Krzysztofik

Sosnowiczanie rozpoczęli spotkanie bardzo dobrze, już w 13. minucie Michał Fidziukiewicz mógł otworzyć wynik, ale trafił w poprzeczkę. Zagłębie udokumentowało swoją przewagę dziesięć minut później, gdy z rzutu rożnego dośrodkował Żarko Udovicić, a piłkę do bramki skierował Krzysztof Markowski.

Już w 29. minucie było 2:0, a to za sprawą Fidziukiewicza, który wykorzystał precyzyjnie zagranie Grzegorza Fonfary w pole karne. Najlepszy strzelec Zagłębia miał jeszcze jedną okazję, ale będąc sam na sam z bramkarzem, przestrzelił.

Obraz pierwszej połowy pozwalał sądzić, że podopieczni Artura Derbina utrzymają inicjatywę również po przerwie, lecz tuż po zmianie stron Odra zdobyła kontaktowego gola. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w polu karnym najlepiej odnalazł się Janusz Gancarczyk. Przyjezdni złapali wiatr w żagle i zaczęli grać pewniej.

W 72. minucie w pole karne wpadł Rafał Brusiło, a sfaulował go Marcin Sierczyński. Sędzia wskazał na "jedenastkę", a tę na bramkę pewnie zamienił Damian Ałdaś. Chwilę później faul popełnił Dimitar Vezalov, a wynik na 2:3 ustalił Ałdaś.

W sobotnim meczu nie zagrali piłkarze z rocznika 1998 i 1997, którzy wystąpią w spotkaniu juniora starszego.

Zagłębie Sosnowiec - Odra Opole 2:3 (2:0)
1:0 - Krzysztof Markowski 23'
2:0 - Michał Fidziukiewicz 29'
2:1 - Janusz Gancarczyk 48'
2:2 - Damian Ałdaś 73' (k.)
2:3 - Damian Ałdaś 78' (k.)

Skład Zagłębia Sosnowiec: Fabisiak (46' Perdijić) - Fonfara (46' Sierczyński), Vezalov, Markowski (46' Sołowiej), Udovicić (46' Ninković) - Matusiak, Dudek (70' Fonfara) - Ryndak (76' Pribula), Bartczak (46' Paluchowski), Pribula (46' Wilk) - Fidziukiewicz (70' Bartczak).