Sparingowo: Starcie beniaminków na remis

W Katowicach doszło do spotkania debiutanta I ligi, Rozwoju, oraz beniaminka II ligi, Polonii Bytom. Sparing zakończył się bramkowym remisem.

Olga Krzysztofik

Jako pierwsi do siatki trafili przyjezdni. Błąd jednego z zawodników linii defensywnej Rozwoju wykorzystał Daniel Ciechański, który ruszył do przodu, wyłożył piłkę Aleksandrowi Januszkiewiczowi, a ten minął Bartosza Solińskiego i bez problemu trafił do "pustaka".

Po przerwie zarówno trenerzy Rozwoju i Polonii zdecydowali się na wiele zmian, a druga połowa przebiegła raczej pod dyktando katowiczan. Remis beniaminkowi I ligi uratował Adam Żak, po jego uderzeniu z dystansu piłka odbiła się rykoszetem od jednego z obrońców rywali i zmyliła bramkarza.

Dla Żaka był to już kolejny gol podczas przygotowań, przed tygodniem w meczu kontrolnym z Karpatami Krosno zaliczył bowiem hat-tricka.

Wcześniej katowicki zespół uległ Podbeskidziu Bielsko-Biała (0:4), Koronie Kielce (1:3), Ruchowi Chorzów (0:1), Fotbalowi Trzyniec (0:2), zremisował z Podhalem Nowy Targ (1:1) i wygrał z Karpatami Krosno (4:0).

Remis z Rozwojem przerwał bardzo dobrą zwycięską passę Polonii, która miała na koncie pięć sparingowych wygranych z rzędu z Hutnikiem Kraków (4:1), MKS-em Trzebinia/Siersza (3:2), LZS-em Piotrówka (4:1), Sokołem Aleksandrów Łódzki (2:0) i GKS-em 1962 Jastrzębie (3:1).

Rozwój Katowice - Polonia Bytom 1:1 (0:1)
0:1 - Januszkiewicz 30'
1:1 - Żak 80'

Rozwój Katowice: Soliński - Król, Menzel, P. Gałecki, Winiarczyk - Jaroszek, Szatan, M. Gałecki - Nowak, Czerkas, Żak.
Grali również: Pawłowski - Raul Gonzalez, Domański, Kopczyk, Kun, Barwiński, Tkocz, Kozłowski, Wróbel, testowany

Polonia Bytom: Olszewski - Jurek, Janosik, Słodowy, Kutarba - Januszkiewicz, Setlak, Mróz, Lachowski, Zapotoczny - Ciechański.
Grali również: Szal, Radkiewicz, Zalewski, Krysian, Pączko, Zieliński, Stefański, Kowalczyk.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!