Sparingowo: Górnik Zabrze przegrał z I-ligowcem

W rozegranym w niedzielę meczu sparingowym Górnik Zabrze przegrał z MKS-em Kluczbork 1:2. W składzie śląskiego zespołu znaleźli się głównie zawodnicy, którzy nie grali w ligowym starciu z Cracovią.

Łukasz Witczyk
Newspix / PAWEŁ ANDRACHIEWICZ / PRESSFOCUS

Obie drużyny są na zupełnie innym etapie przygotowań. Górnik Zabrze ma za sobą już pierwsze ligowe spotkanie, z kolei MKS Kluczbork rozgrywki rozpocznie dopiero za trzy tygodnie. Na boisku różnica nie była jednak zbytnio widoczna. W pierwszej połowie nieznaczną przewagę mieli zabrzanie, ale nie potrafili tego udokumentować zdobyciem bramki.

Górnik gola zdobył w 60. minucie. Po sprytnie wykonanym rzucie wolnym bramkarza MKS-u pokonał Marcis Oss. Strata gola podziałała na zespół z Kluczborka mobilizująco. To I-ligowiec miał przewagę i w 79. minucie dopiął swego, a Sebastiana Przyrowskiego pokonał Michał Kojder. Chwilę później ten sam piłkarz zdobył drugą bramkę i zapewnił swojej drużynie zwycięstwo.

Górnik Zabrze - MKS Kluczbork 1:2 (0:0)
1:0 - Marcis Oss 60'
1:1 - Michał Kojder 79'
1:2 - Michał Kojder 82'

Górnik Zabrze: Grzegorz Kasprzik (46' Sebastian Przyrowski) - Paweł Widanow (75' Bartłomiej Gajda), Bartosz Kopacz, Marcis Oss, Ken Kallaste (75' Filip Żagiel) - Bartosz Pikul, Bartłomiej Olszewski, Rafał Kurzawa, Armin Cerimagić - Maciej Korzym, Szymon Skrzypczak (61' Daniel Wajsak).

MKS Kluczbork: Grzegorz Wnuk - Adam Orłowicz, Łukasz Ganowicz, Radosław Kursa, Łukasz Uszalewski - Michał Szewczyk, Sebastian Deja, Rafał Niziołek, Tomasz Swendrowski, Patryk Paczuk - Maciej Kowalczyk. Grali również: Krystian Rudnicki, Adrian Droszczak, Paweł Gierak, Bartosz Brodziński, Kamil Nitkiewicz, Piotr Kasperkiewicz, Piotr Madejski, Michał Kojder, Marcin Nowacki, Piotr Giel.