Puchar Anglii: Drużyna Boruca za burtą. Rakels w podstawowym składzie

Bournemouth bez Artura Boruca pożegnało się z rozgrywkami Pucharu Anglii. Tymczasem po raz pierwszy w podstawowym składzie Reading wystąpił Deniss Rakels.

Bartosz Zimkowski

Deniss Rakels od momentu transferu z Cracovii do Reading FC dwa razy pojawił się na murawie z ławki rezerwowych. Tym razem dostał szansę gry od pierwszych sekund, ale już po 59. minutach został zmieniony. Wówczas The Royals przegrywali 0:1, ale tuż po zejściu Łotysza gospodarze wyrównali i ostatecznie wygrali 3:1. Ola John, który zastąpił Rakelsa, zaliczył asystę.

Z rozgrywek nie odpadł inny zespół z Premier League - Watford FC. Szerszenie przed własną publicznością rywalizowały z Leeds United i tuż po przerwie samobójcze trafienie Scotta Woottona zapewniło im awans do 1/4 Pucharu Anglii. Oba zespoły oddały w sumie 21 strzałów z czego zaledwie dwa leciały w światło bramki.

Najciekawiej było na obiekcie AFC Bournemouth. Artur Boruc usiadł na ławce rezerwowych, a jego drużyna przegrała 0:2. Mecz mógł jednak wyglądać zupełnie inaczej, gdyby Harry Arter wykorzystał rzut karny. Jego strzał obronił jednak Joel Robles. W drugiej połowie Ross Barkley zdobył gola po tym jak jego uderzenie zostało przyblokowane przez Dana Goslinga i wpadło "za kołnierz" Adama Federiciego. Warto dodać, że Gibson to były zawodnik Evertonu. Drugą bramkę tego wieczoru dorzucił Romelu Lukaku i Bournemouth pożegnało się z rozgrywkami.

Wyniki sobotnich meczów Pucharu Anglii:

Reading - West Bromwich Albion 3:1 (0:0)

Źródło: Wirtualna Polska

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)