Sparingowa sobota: Miedź zremisowała z Czornomoreciem, 11 goli Legionovii

Piłkarze Miedzi Legnica uratowali w ostatniej minucie remis 3:3 w sparingu z Czornomoreciem Odessa i jest to wartościowy wynik. Następnego gola strzelił Marcin Krzywicki, a Legionovia Legionowo zdemolowała KS Konstancin.

Wisła Płock oraz Miedź Legnica przygotowują się jeszcze na zgrupowaniach w Turcji. Obie drużyny reprezentowały godnie zaplecze Ekstraklasy. Nafciarze pokonali 2:0 Asgabat FK, a podopieczni Ryszarda Tarasiewicza zremisowali z Czornomoreciem Odessa. 12. siła ukraińskiego futbolu rywalizowała całkiem niedawno w europejskich pucharach.

Miedź rozpoczęła sparing od prowadzenia po strzale Łukasza Garguły. W pewnym momencie zgubiła koncentrację i straciła trzy gole w sześć minut. O wyniku ostrego i niecodziennego starcia zdecydował gol Igora Subbotina na 3:3 w ostatniej minucie. Czornomoreć otrzymał w sparingu dwie czerwone kartki.

W sparingach rozegranych w Polsce bez większych niespodzianek, co może zwiastować, że ligowcy stabilizują formę przed rundą wiosenną. Pewnym zaskoczeniem jest jedynie pierwsza w okresie przygotowań porażka Stomilu Olsztyn z rezerwami Legii Warszawa.

Następnego gola w nowym klubie zdobył Marcin Krzywicki, a jego Chojniczanka Chojnice zremisowała 1:1 z Błękitnymi Stargard. Do protokołu wpisał się również Dawid Janczyk w wygranym przez Sandecję Nowy Sącz meczu ze Stalą Stalowa Wola.