Puchar Anglii: Man Utd wreszcie nie zawiódł, ale stracił kolejnego piłkarza

Po marnych występach w Premier League i Lidze Europy, Manchester United wreszcie stanął na wysokości zadania i w Pucharze Anglii już nie zawiódł, pokonując w 1/8 finału Shrewsbury Town 3:0.

Szymon Mierzyński
PAP/EPA / LINDSEY PARNABY

Rywal Czerwonych Diabłów okupuje dolne rejony tabeli League 1 (trzeci poziom rozgrywkowy) i ta różnica klas była aż nadto widoczna. Poza tym gospodarze źle podeszli do rywalizacji, bo schowali się za podwójną gardą i wybijali piłkę byle dalej od własnej bramki. Efekt? Kompletnie przegrali środek pola, przez co nie byli w stanie nawet wyjść z kontrą.

Manchester United miał miażdżącą przewagę i tylko kwestią czasu było aż otworzy wynik. Zrobił to w 38. minucie Chris Smalling, który doszedł do piłki zgranej przez Morgana Schneiderlina i pokonał Jaysona Leutwilera strzałem z ostrego kąta. Gdy w doliczonym czasie pierwszej połowy prowadzenie faworyta podwyższył cudownym uderzeniem z rzutu wolnego Juan Mata, stało się jasne, że III-ligowiec nic w poniedziałkowy wieczór nie wskóra.

Po przerwie Czerwone Diabły przypieczętowały wygraną jeszcze jednym golem, a zdobył go Jesse Lingard, który wykończył bardzo ładne dośrodkowanie Andera Herrery.

Jedyna skaza na sukcesie Man Utd to kolejny uraz. Zaledwie kilka minut spędził na boisku Will Keane, który w drugiej części zastąpił Anthony'ego Martiala. 23-latek mógł nawet podwyższyć wynik, lecz trafił w słupek i w tej samej sytuacji nabawił się problemów z pachwiną. Louis van Gaal już wcześniej wykorzystał limit zmian, przez co jego zespół kończył zawody w dziesiątkę.

W ćwierćfinale Czerwone Diabły zagrają na Old Trafford z West Hamem United. Poprzeczka będzie zatem zawieszona zdecydowanie wyżej.

Shrewsbury Town - Manchester United 0:3 (0:2)
0:1 - Chris Smalling 38'
0:2 - Juan Mata 45+2'
0:3 - Jesse Lingard 61'

Shrewsbury Town: Jayson Leutwiler - Jermaine Grandison, Zak Whitbread, Nathaniel Knight-Percival (46' Larnell Cole), Jack Grimmer, Shaun James Whalley, Abumere Tafadzwa Ogogo, Ian Black, Junior Brown, Andrew Mangan, Jean-Louis Akpa Akpro (81' Jordan Clark).

Manchester United: Sergio Romero - Guillermo Varela, Chris Smalling, Daley Blind, Cameron Borthwick-Jackson (46' Joe Riley), Morgan Schneiderlin, Ander Herrera, Memphis Depay, Juan Mata (65' Andreas Pereira), Jesse Lingard, Anthony Martial (71' Will Keane).

Żółte kartki: Zak Whitbread, Jack Grimmer (Shrewsbury Town).

Sędzia: Robert Madley.

Widzów: 9370.

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy w ćwierćfinale Man Utd wyeliminuje West Ham Utd?