LE: SC Braga z pierwszym awansem. Pościg FC Sion został udaremniony

Piłkarze SC Braga jako pierwsi cieszyli się z wejścia do najlepszej szesnastki Ligi Europy w środę. Do awansu wystarczył im remis 2:2 z FC Sion.

FC Sion wybrał się do Portugalii odrabiać stratę gola po pierwszym spotkaniu, które przegrał 1:2. Boisko pokazało, że zadanie było jak najbardziej wykonalne, jednak detale przesądziły o awansie SC Braga.

Szwajcarzy prowadzili dwukrotnie po golach Theofanisa Gekasa. Grek pokazał, że potrafi odnaleźć się znakomicie w zamieszaniu pod bramką przeciwnika i nawet umieścił piłkę w jego bramce strzałem piętą.

SC Braga potrafiła odpowiedzieć na harce Gekasa. W 27. minucie Josue strzelił ile sił w stopie do bramki z rzutu karnego, a tuż po przerwie Nikola Stoijlković huknął bez przyjęcia na 2:2 i stało się pewne, że w tym meczu nie będzie dogrywki. Do końca pozostało ponad 40 minut.

Wynik wisiał na włosku. Jeszcze jedna bramka dawała awans FC Sion. Trener wysłał do walki napastnika zamiast pomocnika. Braga broniła się momentami rozpaczliwie, momentami szczęśliwie i ostatecznie dowiozła zwycięski remis 2:2 do końca. Furę farta miała w doliczonym czasie, kiedy po strzale Vincenta Ruefliego zatrzęsła się poprzeczka bramki Matheusa.

15 pozostałych dwumeczów zostanie dokończonych w czwartek. Na placu boju pozostała jeszcze grupka klubów z Portugalii oraz Szwajcarii. FC Porto przegrywa rywalizację z Borussią Dortmund 0:2, a Sporting Lizbona 0:1 z Bayerem Leverkusen. Gonić musi również FC Basel po porażce na wyjeździe 2:3 z AS Saint-Etienne.

SC Braga - FC Sion 2:2 (1:2)
0:1 - Theofanis Gekas 16'
1:1 - Josue (k.) 27'
1:2 - Theofanis Gekas 29'
2:2 - Nikola Stoiljković 48'

Wynik dwumeczu: 4:3. Awans: SC Braga.

Braga: Matheus - Baiano, Ricardo Ferreira, Willy Boly, Marcelo Goiano - Mauro, Luiz Carlos - Josue (62' Pedro Santos), Nikola Stoiljković (80' Rui Fonte), Rafa Silva - Ahmed Hassan (90' Andre Pinto).

Sion: Andris Vanins - Vincent Ruefli, Vilmos Vanczak, Birama Ndoye, Jagne Pa Modou - Veroljub Salatić, Edimilson Fernandes - Moussa Konete, Ebenezer Assifuah (76' Mujangi Bia), Carlitos - Theofanis Gekas (88' Martin Zeman).

Żółte kartki: Josue (Braga) oraz Vanczak (Sion).