LE: Valencia nie miała litości! Schalke 0:3 Gelsenkirchen

Valencia CF zdeklasowała Rapid Wieceń w 1/16 finału Ligi Europy. Po zwycięstwie 6:0 w pierwszym meczu, w rewanżu Nietoperze pokonali Austriaków na ich terenie 4:0. Za burtą rozgrywek znalazły się już wszystkie rosyjskie zespoły.

Maciej Kmita
PAP/EPA / EPA/CHRISTIAN BRUNA

Marzenia Rapidu o awansie do 1/8 finału prysły już po I połowie pierwszego meczu na Estadio Mestalla, gdy zszedł do szatni, przegrywając 0:5, ale w rewanżu wiedeńczycy mogli przynajmniej zachować twarz i pożegnać się z rozgrywkami z honorem. Nic z tego. Pazerna i niezaspokojona ekipa Gary'ego Neville'a wypunktowała bezradnych gospodarzy, a na listę strzelców między 59. a 88. minutą wpisali się Rodrigo, Sofiane Feghouli, Pablo Piatti i Ruben Vezo. Dla Nietoperzy to już czwarte z rzędu zwycięstwo.

Dalej gra też inny z hiszpańskich zespołów - Athletic Bilbao. Przed tygodniem Baskowie wygrali w Marsylii z Olympique 1:0, ale do 81. minuty przegrywali przed własną publicznością 0:1, co zwiastowało dogrywkę. Na dziewięć minut przed końcem remis i awans bez konieczności rozgrywania dogrywki zapewnił im Sabin Merino.

Poza Valencią swoją wyższość nad rywalem w rewanżach potwierdzili tez piłkarze Lazio Rzym, Sparty Praga i Bayeru Leverkusen. Włosi pierwszy mecz z Galatasaray Stambuł wygrali 1:0, a teraz w Rzymie zwyciężyli 3:1, Aptekarze w takim samym rozmiarze pokonali na BayArenie Sporting Lizbona. Więcej o meczu Lazio przeczytasz TUTAJ.

Sparta Praga z kolei zdobyła Krasnodar, rozbijając były zespół Artura Jędrzejczyka na jego terenie aż 3:0. Odpadnięcie FK Krasnodar oznacza, że w Lidze Europy nie ma już żadnego przedstawiciela rosyjskiej ekstraklasy. Wcześniej Lokomotiw Moskwa został wyeliminowany przez Fenerbahce Stambuł.

Honoru drużyn ze wschodniej Europy broni Szachtar Donieck, który w świetnym stylu pokonał na wyjeździe Schalke 04 Gelsenkirchen. Ukraińcy zwyciężyli w Niemczech aż 3:0, choć pierwszy mecz tych drużyn był bardzo wyrównany i zakończył bezbramkowym remisem.

Do samego końca o awans do 1/8 finału drżał Liverpool, który skromnie 1:0 pokonał FC Augsburg. Więcej o meczu The Reds przeczytasz TUTAJ.