Premier League: Potknięcie lidera. Zemsta Artura Boruca

Leicester City potknęło się w walce o mistrzostwo Anglii. Nie potrafiło wygrać z West Bromwich Albion (2:2). Czyste konto przeciwko byłemu klubowi zachował Artur Boruc.

Bartosz Zimkowski
Artur Boruc, Bournemouth PAP / John Walton/PA / Artur Boruc, Bournemouth

Kilka dni temu Leicester City w roli faworyta występowało przeciwko Norwich City. Kanarki cały mecz broniły się, a Lisom gra w ataku pozycyjnym nie wychodzi najlepiej. Tym razem miało być podobnie, ponieważ The Baggies ustawili się na grę z kontry.

Jedną z nich wykorzystali w 11. minucie. Darren Fletcher idealnie podał do Jose Salomona Rondona, który przepchnął Roberta Hutha i strzałem między nogami Kaspera Schmeichela zdobył gola.

Lisy wyrównały 20 minut później. Furę szczęścia miał Danny Drinkwater. Pomocnik gospodarzy strzelił płasko z 25 metrów, a piłkę podbił Jonas Olsson i to sprawiło, że bramkarz nie był w stanie jej sięgnąć.

W doliczonym czasie gry pierwszej połowy miejscowi już prowadzili. Marc Albrighton posłał 30-metrowe podanie do Riyada Mahreza, który zewnętrzną częścią stopy odegrał piłkę do Andy'ego Kinga. Ten niepilnowany na jedenastym metrze uderzył technicznie w długi róg bramki.

Tym razem WBA musiało gonić wynik, ale nie trwało to długo. Zaledwie pięć minut po zmianie stron kapitalnym strzałem z rzutu wolnego z 20 metrów popisał się Craig Gardner. Schmeichel nawet nie drgnął w tej sytuacji.

Obie drużyny miały jeszcze szanse na strzelenie zwycięskiej bramki, a najbliżej był niej Shinji Okazaki, który trafił w poprzeczkę. Leicester zremisowało 2:2 i może w środę stracić fotel lidera, jeśli Tottenham Hotspur wygra swój mecz.

Czyste konto w barwach AFC Bournemouth zachował Artur Boruc. Dla polskiego bramkarza miało to podwójny wydźwięk, ponieważ nie puścił gola przeciwko swojej byłej drużynie Southampton. To właśnie Ronald Koeman nie chciał w składzie polskiego golkipera, ale we wtorkowy wieczór Boruc nie był decydującą postacią. Święci oddali bowiem tylko jeden celny strzał. Beniaminek zwyciężył 2:0 i znacznie zwiększył swoje szanse na pozostanie w lidze. Ma już osiem punktów przewagi nad strefą spadkową.