Bundesliga: Błąd i cztery puszczone gole Tytonia! Bayer rozgromiony przez Werder

Nie udał się Przemysławowi Tytoniowi występ w 24. kolejce Bundesligi. Jego VfB Stuttgart przegrał aż 0:4 z Borussią Moenchengladbach. Klęski na własnym terenie z Werderem Brema doznał Bayer Leverkusen.

Konrad Kostorz
Pixathlon/Newspixpl / Pixathlon/Newspix.pl

W pierwszej połowie Przemysław Tytoń bronił dobrze i ratował swój zespół przed stratą gola. Przy trafieniu Thorgana Hazarda nie miał nic do powiedzenia, za to w 60. minucie nie popisał się. Bramkarz wyszedł do piłki na przedpole, jednak nie porozumiał się z obrońcą i nie zdołał jej złapać, z czego skwapliwie skorzystał Raffael. Brazylijczyk obrócił się i pokonał Polaka, który powinien w tej sytuacji zachować się zdecydowanie lepiej.

VfB ostatnio prezentowały dobry futbol, ale w Moenchengladbach zostało rozgromione. Tytonia pokonał jeszcze po kontrataku wracający do gry po kontuzji Patrick Herrmann, a w doliczonym czasie gry nasz rodak mimo podjętej próby interwencji nie złapał płasko dośrodkowanej piłki, czego zupełnie nie spodziewał się Kevin Grosskreutz. Niemiec nie zdążył się uchylić i strzelił gola samobójczego. Takiej klęski fani Die Schwaben z pewnością się nie spodziewali.

Źle się dzieje w Bayerze. Aptekarze po porażce 1:3 w Moguncji ulegli u siebie aż 1:4 Werderowi! Drużyna Rogera Schmidta pozwoliła popisać się hat-trickiem Claudio Pizarro. Weteran korzystał z fatalnych błędów zawodników z BayArena i poprowadził bremeńczyków do niezwykle cennego w walce o utrzymanie kompletu punktów. Przypomnijmy, że niedawno Werder wygrał z Bayerem na jego terenie 3:1 w ćwierćfinale Pucharu Niemiec.

Na wysokości zadania stanęło tym razem Schalke, choć mecz zaczęło fatalnie - od błędu Romana Neustaedtera skutkującego golem Nicolaia Muellera. Później jednak królewsko-niebiescy zaprezentowali dobrą dyspozycję, stwarzali okazję za okazję i trzykrotnie skierowali piłkę do bramki. Wynik 3:2 nie w pełni oddaje dominację ekipy Andre Breitenreitera nad HSV.

Hertha jest na dobrej drodze, by awansować do Ligi Mistrzów. Berlińczycy zepchnęli Eintracht na pozycję barażową, strzelając gole w drugiej połowie. Bohaterem okazał się Salomon Kalou, który najpierw asystował, a następnie pokonał Lukasa Hradecky'ego.

O pozostanie w elicie dzielnie walczy TSG 1899 Hoffenheim. Wieśniaki poprawiły grę, odkąd stery w zespole objął Julian Nagelsmann i odniosły drugie zwycięstwo pod wodzą 28-latka. Decydująca w konfrontacji z FC Augsburg okazała się akcja z 84. minuty, po której Mark Uth skorzystał z dogrania Andreja Kramaricia. Odnotujmy, że całe zawody rozegrał powracający do podstawowego składu Eugen Polanski.

Hertha Berlin - Eintracht Frankfurt 2:0 (0:0)
1:0 - Mitchell Weiser 63'
2:0 - Salomon Kalou 77'

Borussia M'gladbach - VfB Stuttgart 4:0 (1:0)
1:0 - Thorgan Hazard 16'
2:0 - Raffael 60'
3:0 - Patrick Herrmann 68'
4:0 - Kevin Grosskreutz (sam.) 90+1'

Bayer Leverkusen - Werder Brema 1:4 (0:1)
0:1 - Fin Bartels 5'
0:2 - Claudio Pizarro 55'
0:3 - Claudio Pizarro (k.) 65'
1:3 - Papy Djilobodji (sam.) 69'
1:4 - Claudio Pizarro 83'

Schalke 04 Gelsenkirchen - Hamburger SV 3:2 (1:1)
0:1 - Nicolai Mueller 4'
1:1 - Max Meyer 38'
2:1 - Klaas-Jan Huntelaar 67'
3:1 - Alessandro Schoepf 77'
3:2 - Gojko Kacar 90+1'

Czerwona kartka: Johan Djourou /45' za drugą żółtą (HSV).   TSG 1899 Hoffenheim - FC Augsburg 2:1 (1:1) 1:0 - Kevin Volland 25' 1:1 - Paul Verhaegh (k.) 40' 2:1 - Mark Uth 81'