Cypr: Trwa seria Arkadiusza Piecha!

W czwartkowym meczu 26. kolejki z Omonią Nikozja (2:4) swojego czwartego gola w sezonie zdobył Arkadiusz Piech z AEL-u Limassol.

Maciej Kmita

Polski napastnik w 31. minucie spotkania zamienił dośrodkowanie kolegi z prawego skrzydła na gola głową, dając swojemu AEL-owi Limassol prowadzenie 1:0.

Tuż przed przerwą do wyrównania doprowadził jednak znany z gry w Wiśle Kraków Andraz Kirm. W 57. minucie Słoweniec znów trafił do siatki AEL-u, a drużynie Arkadiusza Piecha nie udało się już odwrócić losów spotkania. Na dwa kolejne gole Ziguya Badibangi AEL opowiedział tylko bramką Adnana Aganovicia.

Piech jest zawodnikiem AEL-u od początku stycznia. Jego dorobek w cypryjskiej ekstraklasie to już cztery gole w sześciu występach. Polak trafiał do siatki rywali w każdej z czterech ostatnich kolejek ligowych.

Omonia Nikozja - AEL Limassol 4:2 (1:1)
0:1 - Piech 31'
1:1 - Kirm 43'
2:1 - Kirm 57'
3:1 - Badibanga 59'
3:2 - Aganović 75'
4:2 - Badibanga 85'

Źródło: TVP S.A.