II liga: Karny zdecydował o derbowym triumfie Siarki

Siarka Tarnobrzeg pokonała przed własna publicznością w derbowym boju Stal Stalową Wolę. Gola na wagę trzech punktów zdobył na początku z rzutu karnego kapitan Konrad Stępięń.

W tym artykule dowiesz się o:

Początek należał do gospodarzy, którzy stwarzali zagrożenie pod bramka gości ze stałych fragmentów gry. W 4. minucie zapachniało golem po główce Bartosza Waleńcika, ale dobrze między słupkami spisał się Tomasz Wietecha. W 11. minucie faulowany w polu karnym przez Grzegorza Wawrzyńskiego był Szymon Martuś i arbiter bez wahania wskazał na 11. metr. Rzut karny pewnie wykorzystał Konrad Stępień.

Siarka Tarnobrzeg kontrolowała przebieg meczu po zdobyciu gola, a gracze ze Stalowej Woli wyglądali na zupełnie zagubionych. Przede wszystkim zawodnicy Stali nie mieli pomysłu na grę w ofensywie. Z kolei w obronie popełniali proste i najczęściej niewymuszone błędy. Do przerwy Stal nie zagroziła bramce Siarki.

Tuż po zmianie stron gospodarze mogli podwyższyć prowadzenie, ale Daniel Koczon przegrał pojedynek sam na sam z Wietechą. Goście prezentowali się nieco lepiej, ale i tak brakowało im pomysłu na skuteczny atak. W 77. minucie powinno paść wyrównanie. Najpierw Dawid Przezak uderzył z 15. metra, ale świetnie odbił strzał Paweł Pawlus, a dobitka Przemysława Oziębały na pustą bramkę była niecelna.

Końcówka meczu należała do gości, którzy mocno naciskali na rywali z Tarnobrzega. W 87. minucie Oziębała główkował w polu karnym, ale piłka po rykoszecie przeszła minimalnie obok słupka. W doliczonym czasie gry Szymon Martuś mógł zdobyć drugiego gola dla swojego zespołu, ale nie wykorzystał rzutu karnego i ostatecznie Siarka wygrała skromnie 1:0.

Siarka Tarnobrzeg - Stal Stalowa Wola 1:0 (1:0) 1:0 - Konrad Stępień (k.) 12'

W 94. minucie Szymon Martuś (Siarka) nie wykorzystał rzutu karnego (Tomasz Wietecha obronił)

Siarka: Paweł Pawlus - Jan Grzesik, Bartosz Waleńcik, Konrad Stępień, Krzysztof Suchecki, Jakub Wróbel (74’ Dariusz Frankiewicz), Radosław Sylwestrzak, Adrian Chłoń, Daniel Koczon (64’ Sebastian Mandzelowski), Dorian Buczek (82’ Jakub Głaz), Szymon Martuś.

Stal: Tomasz Wietecha - Mateusz Kantor, Michał Bogacz, Grzegorz Wawrzyński, Marcin Kowalski, Bartłomiej Bartosiak, Przemysław Stelmach (72’ Kacper Siudak), Damian Łanucha, Przemysław Oziębała, Dawid Przezak, Tomasz Płonka (72’ Paweł Giel).

Żółte kartki: Sylwestrzak, Waleńcik, Stępień, Głaz (Siarka) oraz Kantor, Płonka, Oziębała (Stal).

Czerwona kartka: Przemysław Oziębała (Stal) /90' - za drugą żółtą/

Sędzia: Konrad Gąsiorowski (Lublin).

Widzów: 2350.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!