Kontuzje w Śląsku Wrocław. Nowy piłkarz już z urazem

To nie są najlepsze dni dla Śląska Wrocław. W sobotę dwukrotni mistrzowie Polski przegrali 0:2 w derbach z KGHM Zagłębiem Lubin. Na problemy zdrowotne narzeka trzech zawodników - w tym niedawno pozyskany Bence Mervo.

Artur Długosz

Śląsk Wrocław dopiero co pozyskał młodego węgierskiego napastnika Bence Mervo, a ten już ma problemy zdrowotne. W meczu rezerw WKS-u Węgier z powodu kontuzji boisko opuścił już w 40. minucie. - Mervo z tego co słyszałem ma stłuczony mięsień na kości biodrowej. Nie wiem jeszcze dokładnie co z nim jest - wyjaśniał Romuald Szukiełowicz.

Nowy napastnik w formie Śląskowi przydałby się bardzo. W derbach z KGHM Zagłębiem Lubin zielono-biało-czerwoni nie oddali celnego strzału na bramkę.

Przeciwko Miedziowym w składzie WKS-u na boisku nie pojawili się także Andras Gosztonyi i Peter Grajciar. - Andreas na ostatnim treningu, praktycznie w ostatniej akcji naderwał mięsień czworogłowy i jego przerwa to minimum dwa tygodnie. Grajciar miał naciągniętą "dwójkę" i już jest w treningu, ale dopiero od piątku. Nie był brany pod uwagę - skomentował trener.

Kolejny mecz Śląsk rozegra we wtorek. Będzie to zaległe spotkanie z Piastem Gliwice.

Źródło: TVP S.A.