Serie A: Inter pewnie wygrał, zbliżył się do Fiorentiny i odskoczył Milanowi

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP /  /
PAP / /

Na zakończenie 28. kolejki Serie A Inter Mediolan bez większych problemów pokonał na San Siro US Palermo. Wśród gości kolejny mecz na ławce spędził oczekujący na debiut w nowym klubie Thiago Cionek.

W tym artykule dowiesz się o:

W trakcie tygodnia Inter rozegrał jedno z najlepszych spotkań w sezonie i pokonał u siebie Juventus 3:0. Nie dało to jednak Nerazzurrim awansu do finału Pucharu Włoch, ponieważ przegrali serię rzutów karnych po uprzedniej porażce w Turynie w stosunku 0:3. Mediolańczykom zabrakło szczęścia i mogli czuć rozgoryczenie, ale nie wpłynęło to niekorzystnie na ich postawę w meczu z 17. zespołem tabeli.

Jako pierwszy gola strzelił mierzonym strzałem sprzed pola karnego Adem Ljajić, a parę chwil później Mauro Icardi wykończył dośrodkowanie Rodrigo Palacio. Icardi wcielił się w rolę asystenta po przerwie, kiedy perfekcyjnie zacentrował do Ivana Perisicia, umożliwiając Chorwatowi zdobycie efektownej bramki "szczupakiem".

Sycylijczycy tylko raz zmusili do kapitulacji Juan Pablo Carrizo, który między słupkami zastąpił niedysponowanego Samira Handanovicia. Uczynił to lider Palermo Franco Vazquez w końcówce pierwszej połowy.

Inter wykorzystał niepowodzenia Fiorentiny (1:4 z Romą) oraz Milanu (0:2 z Sassuolo) i traci teraz do czwartej drużyny tabeli tylko 2 punkty, a nad szóstym zespołem ma już 4 "oczka" zaliczki. W następnej kolejce podopieczni Roberto Manciniego również nie powinni mieć kłopotów z odniesieniem zwycięstwa, ponieważ podejmą niżej notowanego beniaminka z Bolonii.

Inter Mediolan - US Palermo 3:1 (2:1) 1:0 - Ljajić 11' 2:0 - Icardi 23' 2:1 - Vazquez 45' 3:1 - Perisić 54'

Inter: Carrizo - D'Ambrosio, Miranda, Murillo, Nagatomo - Medel (88' Melo), Kondogbia - Perisić, Palacio (79' Biabiany), Ljajić (66' Brozović) - Icardi.

Palermo: Sorrentino - Vitiello, Gonzalez, Andelković - Rispoli (84' Balogh), Hiljemark, Maresca, Czoczew (68' Quaison), Pezzella - Vazquez, Gilardino (71' Djurdjević).