Borussia Dortmund wciąż rządzi w obronie, dopiero błąd Suboticia zakończył imponującą serię

W wygranym 2:1 spotkaniu z Tottenhamem Hotspur Borussia Dortmund straciła gola, ale był on tylko efektem indywidualnego błędu Nevena Suboticia. Żółto-czarni w rundzie wiosennej wciąż świetnie spisują się w defensywie.

Konrad Kostorz
PAP/EPA / PAP/EPA/ANDY RAIN

Na White Hart Line Borussia Dortmund rozegrała już czternaste spotkanie w rundzie wiosennej i straciła dopiero czwartego gola, a to oznacza, że bramkarze drużyny Thomasa Tuchela kapitulują rzadziej niż raz na trzy mecze!

Tottenham Hotspur, wicelider Premier League, nie miał recepty na linię obrony BVB, choć zabrakło w niej kapitana Matsa Hummelsa. W dwumeczu przegrał 1:5, a jedynego gola zdobył dzięki wydatnej pomocy Nevena Suboticia. Na co dzień rezerwowy stoper nieatakowany przez nikogo zbyt krótko wycofał piłkę do Romana Weidenfellera, z czego skorzystał Heung-Min Son i trafił do pustej siatki.

Nim w 74. minucie Serbowi przytrafił się błąd, Borussia zachowywała czyste konto przez 498 minut. Straciła bramkę przeciwko TSG 1899 Hoffenheim (gol Sebastiana Rudego), a później nie dała się pokonać zawodnikom SV Darmstadt (2:0), Bayernu Monachium (0:0), Tottenhamu (3:0) oraz 1.FSV Mainz (2:0).

Dortmundczycy świetnie radzą sobie w obronie i to przekłada się na wyniki. Mimo niezbyt imponującego dorobku strzeleckiego (25 goli w 14 występach) odnieśli 12 zwycięstw i zanotowali dwa remisy. W 2016 roku pozostają bez porażki.