Getafe blisko przerwania fatalnej passy! Ekipie spod Madrytu zabrakło kilku minut

W pierwszym meczu 30. kolejki Primera Division Getafe zremisowało na własnym boisku z Eibar 1:1. Goście gola na wagę punktu zdobyli w samej końcówce meczu.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
PAP/EPA/JUAN HERRERO / PAP/EPA/JUAN HERRERO

Zespoły przystępowały do meczu z długimi seriami bez zwycięstwa. Getafe w poprzednich 9 kolejkach zdobyło zaledwie punkt i niebezpiecznie zbliża się do strefy spadkowej. Z kolei Eibar, po świetnej pierwszej części sezonu, nie potrafiło wygrać od pięciu ligowych spotkań z rzędu.

Mecz bardzo dobrze rozpoczął się dla gospodarzy. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Pablo Sarabii z główki do siatki trafił stoper Emiliano Velazquez. Od tego czasu lepiej prezentowali się przyjezdni, a bohaterem spotkania był Takashi Inui. Japoński skrzydłowy najpierw uderzył w poprzeczkę, a w samej końcówce, po świetnej akcji, zanotował asystę przy golu piętką Borjy Bastona.

Dla 23-latka to już 17. trafienie w tym sezonie. Spośród Hiszpanów, podobnym dorobkiem w Primera Division może pochwalić się jedynie snajper Athletic Bilbao - Aritz Aduriz.

Getafe CF - SD Eibar 1:1 (1:0)
1:0 - Emiliano Velazquez 7'
1:1 - Borja Baston 87'