Ligue 1: Duży krok EA Guingamp ku utrzymaniu. Wysoka wygrana Angers.

We Francji mistrz jest już znany, ale pozostali walczą o swoje. W meczu za "sześć punktów" Stade Reims uległo na własnym stadionie EA Guingamp. Goście uczynili tym samym duży krok ku utrzymaniu.

Dominik Polesiński

Piłkarze Stade Reims i EA Guingamp zajmowali przed 31. kolejką odpowiednio 18. i 16. miejsce, dlatego sobotni pojedynek był na wagę złota. Przysłowiowe sześć punktów zgarnęli podopieczni Jocelyna Gourvenneca, wygrywając na wyjeździe 1:0. Co ciekawe Guingamp oddało na bramkę rywala tylko dwa strzały, długimi minutami grając jedynie w defensywie. Arcyważny triumf dało uderzenie Younousse Sankhare z 26. minuty spotkania.

Trzecie z rzędu zwycięstwo odniosło Lille OSC, które skromnie pokonało piłkarzy z Tuluzy. Wygraną zapewnił Morgan Amalfitano. Mecz był wyrównanym pojedynkiem, w którym sprawa wyniku ważyła się do ostatnich minut.

Najwyższe zwycięstwo zanotowali zawodnicy yAngers SCO. Rozprawienie się z Lorient przyszło nadspodziewanie łatwo. Gospodarze strzelili 5 goli, a mogło być ich zdecydowanie więcej.