Deportivo przerwało koszmarną passę. Las Palmas wraca na ścieżkę zwycięstw

Premierowe zwycięstwo w 2016 roku odniosła rewelacja pierwszej części sezonu Primera Division - Deportivo La Coruna. Ekipa z Galicji pokonała Levante 2:1. Ponadto komplet oczek zgarnęły UD Las Palmas i Malaga.

Igor Kubiak
Igor Kubiak

Od 19 grudnia Deportivo La Coruna czekało na zwycięstwo! Po 16 kolejce ekipa z Galicji zajmowała 6 miejsce i miała realne szanse na awans do pierwszej czwórki. Po 3 miesiącach i passie 13 spotkań bez wygranej zespół zakotwiczył w środku tabeli, przez co na grę w europejskich pucharach nie ma już szans.

Przełamanie nastąpiło dopiero w konfrontacji z najsłabszą drużyną ligi - Levante, choć gol na wagę kompletu punktów padł dopiero w 85. minucie i to w bardzo szczęśliwych okolicznościach. Piłka zanim wpadła do siatki odbiła się bowiem od pleców bramkarza gości - Diego Marino. Wcześniej po ładnych indywidualnych akcjach gole zdobyli Luis Alberto dla Deportivo oraz Giuseppe Rossi dla Levante. Dla włoskiego napastnika to już 4. gol od powrotu do Hiszpanii w styczniu.

Po porażce z Realem Madryt ponownie 3 oczka zdobył UD Las Palmas. Ekipa z Kanarów pokonała na wyjeździe Real Sociedad po golu Williana Jose z pośredniego rzutu wolnego wykonywanego 6 metrów od bramki Basków. Wynik mógł być wyższy, ale na początku meczu Geronimo Rulli obronił rzut karny Jonathana Viery. Ekipa z Anoeta zanotowała już 5. mecz bez zwycięstwa. W tym samym okresie Las Palmas zdobyło aż 12 punktów!

Bardzo blisko ważnego zwycięstwa była Granada. Andaluzyjczycy po golach Youssef El Arabi 2-krotnie wychodzili na prowadzenie w starciu z sąsiadem w tabeli - Rayo Vallecano. Błyskawice skutecznie jednak odpowiadali, a wynik meczu ustalili dopiero w 87. minucie. W tym momencie gospodarze grali już w osłabieniu po bezmyślnym zachowaniu Isaaca Successa, który zobaczył drugą żółtą kartkę.

W końcówce zwycięstwo uratowała Malaga. Ekipa z La Rosaleda w małych derbach Andaluzji pokonała na wyjeździe Betis 1:0. Jedynego gola w konfrontacji zespołów z południa Hiszpanii zdobył Ignacio Camacho.

Real Sociedad - UD Las Palmas 0:1 (0:1)
0:1 - Willian Jose 39'

W 13. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Jonathan Viera (Las Palmas).

Granada CF - Rayo Vallecano 2:2 (1:1)
1:0 - Youseff El Arabi 11'
1:1 - Pablo Hernandez 45'
2:1 - Youseff El Arabi (k.) 54'
2:2 - Ze Castro 87'

Czerwona kartka: Isaac Success /70', za drugą żółtą/ (Granada).

Deportivo La Coruna - Levante UD 2:1 (1:0)