Niesamowity Gianluigi Buffon pobił rekord Serie A! 973 minuty bez puszczonego gola i koniec

Gianluigi Buffon nie puścił gola w pierwszych czterech minutach derbów Turynu z Torino FC i poprawił rekord Sebastiano Rossiego pod względem najdłuższej serii bez straconej bramki.

Konrad Kostorz

Gianluigi Buffon po raz ostatnio skapitulował w Serie A w 64. minucie rozegranego 10 stycznia pojedynku z Sampdorią Genua (2:1), a pokonał go wówczas Antonio Cassano.

Później zachował czyste konto w dziesięciu kolejnych pojedynkach ligowych przeciwko: Udinese Calcio (4:0), AS Roma (1:0), Chievo Werona (4:0), Genoa CFC (1:0), Frosinone Calcio (2:0), SSC Napoli (1:0), Bologna FC (1:0), Interowi Mediolan (2:0), Atalancie Bergamo (2:0) i US Sassuolo (1:0).

Przed rozpoczęciem derbów passa Buffona trwała 926 minut, czyli ciut krócej niż rekordowa w 84-letniej historii ligi seria Sebastiano Rossiego z AC Milan (929 minut bez straconego gola w sezonie 1993/1994). "Gigi" już wcześniej zdystansował legendarnego bramkarza Juventusu Dino Zoffa (903 minuty w edycji 1972/1973).

Buffon nie dał się pokonać na początku meczu z Torino FC i zaczął śrubować rekord, który został przerwany w 48. minucie po strzale Andrei Belottiego z rzutu karnego. Bramkarz skapitulował po 973 minutach.

Źródło: TVP S.A.