II liga: Znicz zremisował z GKS Tychy, czyli dwóch rannych w Pruszkowie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Znicz Pruszków
Znicz Pruszków

Znicz Pruszków zremisował 0:0 z GKS Tychy i co prawda wskoczył na miejsce premiowane awansem, ale może w tej kolejce ponieść straty w stosunku do najlepszych w tabeli.

W tym artykule dowiesz się o:

Za zdobywanie goli dla Znicza Pruszków mieli odpowiadać Patryk Kubicki i Tomasz Chałas. Na papierze pierwszy z duetu grał na pozycji napastnika ale obaj wymieniali się miejscem na boisku. W 57. minucie Chałas nie pokonał Pawła Florka strzałem głową. Były napastnik Olimpii Elbląg i Pogoni Szczecin był aktywny, ale nie zdobył czwartego gola w rundzie wiosennej.

Lepsze sytuacje podbramkowe mieli przyjezdni. Zawodzi Adam Varadi, który był głośnym transferem GKS Tychy w niedawnym okienku. Przed przerwą doświadczony Czech zablokował strzał Mateusza Mączyńskiego, który miał duże szanse, by zakończyć lot w siatce.

Nie strzela Varadi i nie strzela GKS Tychy. Dotychczas drużyna Kamila Kieresia zdobyła tylko dwa gole w czterech tegorocznych występach. Autorem obu był Łukasz Grzeszczyk. W Pruszkowie pomocnik miał najlepszą szansę w 43. minucie, jednak nadział się na interwencję Piotra Misztala.

Bezbramkowy remis oznacza, że Znicz przesunął się z miejsca barażowego na premiowane awansem, wyprzedzając Raków Częstochowa. Pozostałe drużyny z czołówki mają mecz przed sobą. Realne zatem, że pruszkowianie poniosą stratę w tej kolejce. GKS Tychy jest 5. w tabeli z coraz mniejszymi szansami na awans.

W piątek mecz Kotwica Kołobrzeg kontra Nadwiślan Góra, a dokończenie serii gier w sobotę.

Znicz Pruszków - GKS Tychy 0:0

Znicz: Piotr Misztal - Marcin Rackiewicz, Arkadiusz Jędrych, Maciej Mysiak, Rafał Włodarczyk - Andrzej Niewulis, Radosław Bartoszewicz (62' Maciej Machalski) - Maksymilian Banaszewski (89' Grzegorz Janiszewski), Tomasz Chałas, Krzysztof Kopciński (62' Paweł Kaczmarek) - Patryk Kubicki (78' Mateusz Stryjewski).

GKS: Paweł Florek - Mateusz Grzybek, Tomasz Boczek, Daniel Tanżyna, Maciej Mańka - Mateusz Bukowiec (82' Wojciech Szumilas), Stepan Hirskyj - Mateusz Mączyński (87' Damian Nieśmiałowski, Łukasz Grzeszczyk, Marcin Radzewicz (76' Marcin Wodecki) - Adam Varadi (67' Artur Pląskowski).

Żółte kartki: Bartoszewicz (Znicz) oraz Hirskyj, Boczek, Szumilas (GKS).

Sędzia: Robert Marciniak (Kraków).

{"id":"","title":""}

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!