II liga: Kotwica Kołobrzeg zmarnowała szansę w smętnym pojedynku

Piłkarze Kotwicy Kołobrzeg zremisowali 0:0 z Nadwiślanem Góra i stracili szansę, by zrównać się punktami z 5. w tabeli GKS Tychy. Emocji nad morzem było jak na lekarstwo.

Drużyna Piotra Tworka wróciła do grania o stawkę po pauzie. Tydzień temu nie mogła zmierzyć się z Okocimskim Brzesko, który wycofał się z rozgrywek. Kotwica Kołobrzeg potrzebowała czasu, by złapać rytm, a pierwsza połowa w jej wykonaniu była po prostu słaba.

Tylko raz zagotowało się pod bramką Nadwiślana Góra. Na indywidualną akcję zdecydował się Mateusz Wrzesień, a jego strzał odbił się rykoszetem i trafił w boczną siatkę. Po przeciwnej stronie boiska zrewanżował się Kamil Bętkowski i krótkiego słupka musiał przypilnować Wojciech Małecki.

Przed przerwą Nadwiślan wyglądał nieźle, hamował akcje faworyta i nawet długo rozgrywał piłkę na jego połowie. Później zadowolił się remisem, co było widać po tempie, w jakim piłkarze schodzili z boiska na zmianę.

Kotwica przyspieszyła i przesunęła wyżej formacje na życzenie trenera Tworka. Najbliżej zdobycia zwycięskiego gola była w między 62. a 64. minutą. Dominik Boettcher uderzył tuż nad poprzeczką z dystansu, a Paweł Łysiak strzelił za lekko w sytuacji sam na sam z bramkarzem i bez problemu obronił Robert Błąkała.

Generalnie smętne, bezbramkowe widowisko z siedmioma żółtymi kartkami, w którym dużo było dziełem przypadku. Drużyny dopisały sobie po punkcie, przez co Kotwica straciła szansę, by zrównać się dorobkiem z 5. w tabeli GKS Tychy. Nadwiślan zostaje w strefie spadkowej.

Dotychczas świąteczna kolejka nie dostarcza wielu goli i emocji. Jej dokończenie w sobotę, a najlepiej zapowiada się pojedynek Rakowa Częstochowa z Wisłą Puławy.

Kotwica Kołobrzeg - Nadwiślan Góra 0:0

Kotwica: Wojciech Małecki - Witold Cichy, Jakub Poznański, Paweł Szutenberg, Remigiusz Szywacz - Bruno Żołądź, Arkadiusz Lewiński (57' Łukasz Kacprzycki) - Dominik Boettcher (76' Maciej Horna), Mateusz Świechowski, Mateusz Wrzesień (67' Błażej Nowak) - Paweł Łysiak (76' Karol Zieliński).

Nadwiślan: Robert Błąkała - Filip Korneta, Tomasz Margol, Michał Bedronka, Mateusz Wójcik - Dawid Kaszok, Bartłomiej Wasiluk - Kamil Bętkowski, Patryk Widuch (90' Sławomir Musiolik), Piotr Ceglarz (81' Przemysław Piwowarczyk) - Mohamed Essam (86' Dawid Ogrocki).

Żółte kartki: Lewiński, Poznański, Szywacz, Szutenberg (Kotwica) oraz Essam, Margol, Bętkowski (Nadwiślan).

Sędzia: Konrad Kiełczewski (Białystok).

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!