Antoine Griezmann: Wyciągniemy wnioski z błędów

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / STANLEY GONTHA /
PAP/EPA / STANLEY GONTHA /

Francja pokonała w meczu towarzyskim Holandię 3:2. Antoine Griezmann uważa, że to było cenne zwycięstwo. Napastnik "Trójkolorowych" dodał, że trzeba wyciągnąć wnioski z popełnionych błędów.

Po 13 minutach Francuzi prowadzili już 2:0 po golach Griezmanna i Oliviera Giroud. W drugiej połowie do wyrównania doprowadzili Luuk de Jong i Ibrahim Afellay. Ostatnie słowo należało do gości, w 88. minucie zwycięską bramkę zdobył Blaise Matuidi.

Napastnik Atletico Madryt uważa, że była to niezwykle cenna wygrana, choć odniesiona w meczu towarzyskim. Według Griezmanna był to dobry sprawdzian przed Euro 2016.

- To była ważna wygrana. To prawda, że wystartowaliśmy dobre, ale popełniliśmy dwa błędy, które kosztowały nas stratę dwóch bramek - powiedział.

- Musimy wyciągnąć wnioski z błędów i kontynuować zwycięską ścieżkę. Chcemy się przygotować do Euro, więc musimy dalej wygrywać - dodał Antoine Griezmann.

Zespół prowadzony przez Didiera Deschampsa zagra w fazie grupowej mistrzostw Europy z Rumunią, Albanią i Szwajcarią.