Szybkie strzelanie Stomilu i skuteczna pogoń Wigier

Mimo szybkiego prowadzenia 2:0, Stomil Olsztyn jedynie zremisował z Wigrami Suwałki. Goście szybko zdobyli gola kontaktowego i długimi minutami ambitnie walczyli o doprowadzenie do wyrównania.

Dominik Polesiński
Stomil Olsztyn / Stomil Olsztyn

Po pierwszym kwadransie gry można było wysnuć wniosek, że piłkarzom udzielił się świąteczny klimat. Zdecydowana postawa "na tak", z dużą ilością sytuacji podbramkowych i strzałów. Nic zatem dziwnego, że szybko padły gole.

Mecz się jeszcze na dobre nie rozpoczął, a gospodarze objęli prowadzenie. Przed polem karnym Wigier, piłkę przejął Grzegorz Lech i nie namyślając się długo, zbiegł do środka, po czym uderzył precyzyjnie tuż przy słupku. Karol Salik bardzo się starał, ale piłka nie była w jego zasięgu. Po chwili było już 2:0. Tym razem lewym skrzydłem popędził Piotr Głowacki i znakomicie dograł przed bramkę do Rafała Kujawy. Płaski, niezbyt mocny strzał, okazał się wystarczający.

Wigry, mimo otrzymania dwóch błyskawicznych ciosów twardo stały na nogach. Drużyna Donatasa Venceviciusa nie odstawała, tocząc wyrównany bój. Tuż przed upływem pierwszego kwadransa udało się złapać kontakt. Pierwszy wiosenny gol dla suwalczan padł po uderzeniu sprzed szesnastki, a jego autorem był Bartłomiej Kalinkowski. Wigry starały się pójść za ciosem, ale do przerwy bramki już nie padły.

W drugiej połowie lekką przewagę osiągnęli goście. Klarowne okazje do umieszczenia piłki w sieci zmarnowali kolejno Kamil Adamek, dwukrotnie przegrywając pojedynek sam na sam z bramkarzem i Damian Gąska, posyłając futbolówkę nad poprzeczką. Brak zimnej krwi pod bramką zaprezentował też Karol Żwir, który mógł podwyższyć prowadzenie.

Ambitna pogoń gości przyniosła wreszcie upragnione wyrównanie. W 78. minucie trzeci raz oko w oko z bramkarzem stanął Adamek i tym razem pokonał Piotra Skibę. Remis utrzymał się do ostatniego gwizdka, a podział punktów jedni i drudzy przyjęli z niedosytem.

Stomil Olsztyn - Wigry Suwałki 2:2 (2:1)
1:0 - Grzegorz Lech 2'
2:0 - Rafał Kujawa 8'
2:1 - Bartłomiej Kalinkowski 14'
2:2 - Kamil Adamek 78'

Stomil Olsztyn: Piotr Skiba - Janusz Bucholc, Rafał Remisz, Jarosław Ratajczak, Tomasz Wełna, Paweł Głowacki (85' Łukasz Jegliński), Piotr Klepczarek, Grzegorz Lech (88' Tsubasa Nishi), Piotr Głowacki (59' Łukasz Suchocki), Karol Żwir, Rafał Kujawa.

Wigry Suwałki: Karol Salik - Jakub Bartkowski, Martin Baran, Maciej Wichtowski, Artur Bogusz, Mateusz Żebrowski (46' Kamil Zapolnik), Damian Gąska (84' Dawit Makaradze), Bartłomiej Kalinkowski (75' Marko Brtan), Omar Santana, Damian Kądzior, Kamil Adamek.

Żółte kartki: Piotr Głowacki, Remisz, Klepczarek, Lech (Stomil) oraz Wichtowski, Baran, Bartkowski (Wigry).

Sędzia: Dominik Sulikowski (Gdańsk).

Źródło: TVP S.A.

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.