U-21: Polacy postrzelali równieśnikom z Białorusi

Reprezentacja Polski U-21 bez większych problemów uporała się z równieśnikami z Białorusi, wygrywając 3:0. Polacy mieli lepsze i gorsze momenty, ale na słabych rywali taka nierówna gra wystarczyła.

Dominik Polesiński

Już pierwsze minuty pokazały kto będzie rozdawał karty we Włocławku. Polska była drużyną zdecydowanie lepiej zorganizowaną, rozsądniej operującą piłką, kontrolującą przebieg meczu. Białorusini mieli problemy z wyjściem z własnej połowy, skupiając się głównie na destrukcji.

Polacy dość szybko otworzyli wynik. Adam Buksa juz na początku spotkania dał o sobie znać, uderzając w poprzeczkę, a w 16. minucie trafił już do siatki. Dzianis Szcharbitski nie był w stanie sięgnąć piłki, mocno uderzonej z 20 metrów. Biało-czerwoni grali na wielkim luzie, widząc bojaźliwe nastawienie równieśników z Białorusi.

W ostatnim kwadransie pierwszej połowy Polacy zupełnie stanęli i pojawiła się szansa przed rywalami. Nasza defensywa grała chaotycznie, popełniając banalne błędy. Rywale jednak tego nie wykorzystali. Co więcej, to podopieczni Marcina Dorny zdobyli gola do szatni. Kamil Mazek znakomicie dograł wzdłuż bramki, a Mariusz Stępiński uprzedził obrońców i dopełnił formalności.

Druga połowa była słabiutka. Polacy myślami byli już przy świątecznym stole. Gra była rwana, na co duży wpływ miały przeprowadzane co kilka minut zmiany. Polacy dobili rywali w doliczonym czasie, kiedy to Łukasz Moneta w sytaucji sam na sam podciął futbolówkę nad bramkarzem.

Najlepsze wrażenie pozostawił po sobie waleczny Stępiński, najgorsze Patryk Lipski. Pomocnik Ruchu zaliczył mnóstwo niecelnych podań i prostych strat i tego występu nie może zaliczyć do udanych.

Polska U-21 - Białoruś U-21 3:0 (2:0)
1:0 - Adam Buksa 16'
2:0 - Mariusz Stępiński 45'
3:0 - Łukasz Moneta 90+5'

Polska: Jakub Wrąbel - Tomasz Kędziora (68' Sebastian Rudol), Jarosław Jach (78' Paweł Bochniewicz), Paweł Dawidowicz, Paweł Jaroszyński, Alan Uryga (85' Igor Łasicki), Kamil Mazek (57' Łukasz Moneta), Jarosław Kubicki (57' Oskar Zawada), Adam Buksa, Patryk Lipski (84' Radosław Murawski), Mariusz Stępiński (78' Krzysztof Piątek).

Białoruś: Dzianis Szcharbitski - Aleksandr Paulavets (46' Uladzislaw Jasiukiewicz), Siamion Szastsilouski, Jauhen Jablonski (70' Michaił Babichau), Mikalai Zolatau (65' Dmitrij Bessmertny), Nikita Korzun (88' Rusłan Tseverau), Aleksandr Janczanka (46' Witalij Lisakowicz), Jaroslaw Jarotski (64' Michaił Szybun), Uladzislaw Klimowicz (88' Aleksiej Zaleski), Siergiej Karpowicz, Aleksandr Pazniak (85' Artiom Vsiliyeu).

Sędzia: Mariusz Złotek.

Źródło: TVP S.A.