II liga: Raków Częstochowa dopadł wicelidera, bezlitosny kwadrans Puszczy

Raków Częstochowa pokonał 2:1 Wisłę Puławy i zlikwidował całą przewagę pokonanych w tabeli. Puszcza Niepołomice zwyciężyła 3:0 Polonię Bytom i także na granicy strefy spadkowej zrobiło się ciasno.

Piłkarze Rakowa Częstochowa / Na zdjęciu: Piłkarze Rakowa Częstochowa

Od soboty wicelider Wisła Puławy i trzeci w tabeli Raków Częstochowa mają na koncie tyle samo – 43 punkty. W bezpośrednim starciu częstochowianie byli lepsi dzięki wybornemu startowi. W 6. minucie Adrian Klepczyński otworzył wynik po dośrodkowaniu Rafała Figiela z rzutu rożnego, a w 12. minucie sam Figiel trafił do bramki sprzed pola karnego. Nie minął kwadrans i Raków prowadził 2:0. Połowę swojej przewagi dowiózł do końca.

Wisła próbowała ratować wynik. Zdobyła jednak tylko gola kontaktowego. Konkretnie Michał Budzyński po zagraniu z rzutu wolnego. Duma Powiśla punktuje w rundzie wiosennej najgorzej ze ścisłej czołówki. Jedno spotkanie wygrała, jedno zremisowała i dwa przegrała. Jeżeli nie poprawi statystyk, to jej miejsce premiowane awansem będzie zagrożone. Za tydzień Wiśle nie będzie łatwiej o zwycięstwo, ponieważ przyjadą do niej Błękitni Stargard.

Co prawda w sobotę Błękitni stracili punkty, ale pozostali najlepszym zespołem wiosny. Zremisowali 0:0 z liderem Stalą Mielec. Bliżej gola była drużyna z Podkarpacia, ale nie można powiedzieć, że gospodarze statystowali. Mecz rozegrano w cieniu tragedii. Czterej piłkarze Wólczanki Wólka Pełkińska, którzy zmarli wskutek wypadku samochodowego w Weryni grali w przeszłości właśnie w Stali.

- Trudno w ogóle mi się skupić na sporcie i coś mówić. W obliczu czegoś takiego piłka schodzi na dalszy plan. Wycisnęliśmy z tego meczu wszystko, co się dało – powiedział Janusz Białek, trener mielczan.

Na dole tabeli Gryf Wejherowo wciąż otwiera strefę spadkową, ale zlikwidował już całą stratę do Polonii Bytom, która zajmuje bezpieczną lokatę. Przebudowana drużyna Piotra Rzepki pokonała 2:0 Siarkę Tarnobrzeg. Na prowadzenie wyszła po strzale głową Mateusza Kuzimskiego, a przewagę podwoił tuż przed przerwą Krzysztof Wicki z rzutu karnego. Gryf zainkasował trzeci komplet punktów w czterech kolejkach.

Siarka jest natomiast bez formy. Trener Włodzimierz Gąsior nie ma łatwego zadania, ponieważ jego i tak wąską kadrę zmniejszają kontuzje. Drużyna z Podkarpacia rozpoczęła rok od zwycięstwa ze Stalą Stalowa Wola, dzięki któremu wskoczyła na miejsce barażowe. Od tego czasu wyłącznie przegrywa i zleciała już na 7. lokatę.

Dla odmiany konsekwentnie punktuje Puszcza Niepołomice. Do sprawienia lania Polonii Bytom potrzebowała kwadransa poprzedzającego przerwę. Kotwica, Abramowicz i Domański wyprowadzili drużynę na prowadzenie 3:0, które oczywiście zagwarantowało końcowy sukces.

Podział punktów w meczu Legionovii Legionowo z Radomiakiem Radom nie poprawił znacząco ani położenia gospodarzy w grze o utrzymanie, ani beniaminka w rywalizacji o awans. Wciąż bez gola w 2016 roku jest lider klasyfikacji strzelców - Leandro Rossi z Radomiaka.

Sobota w II lidze:

Legionovia Legionowo - Radomiak Radom 1:1 (1:1)
1:0 - Wojciech Kalinowski 10'
1:1 - Kamil Cupriak 18'

Błękitni Stargard - Stal Mielec 0:0

Gryf Wejherowo - Siarka Tarnobrzeg 2:0 (2:0)
1:0 - Mateusz Kuzimski 14'
2:0 - Krzysztof Wicki (k.) 45'

Raków Częstochowa - Wisła Puławy 2:1 (2:0)
1:0 - Adrian Klepczyński 6'
2:0 - Rafał Figiel 12'
2:1 - Michał Budzyński 74'

Puszcza Niepołomice - Polonia Bytom 3:0 (3:0)
1:0 - Marcel Kotwica 31'
2:0 - Dawid Abramowicz 41'
3:0 - Maciej Domański 44'

Okocimski Brzesko - ROW 1964 Rybnik 0:3 wo.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Która drużyna zakończy sezon wyżej w tabeli II ligi?