II liga: Puszcza Niepołomice górą w Rybniku i jest coraz wyżej w tabeli

Puszcza Niepołomice awansowała na 5. miejsce w tabeli dzięki zwycięstwu 2:1 z ROW 1964 Rybnik. Decydującego gola zdobył Roman Stepankow chwilę po wejściu na boisko z ławki rezerwowych.

Podopieczni Tomasza Tułacza to jedna z czterech drużyn niepokonanych w tym roku. Jej bilans to trzy zwycięstwa i dwa remisy. Po sukcesie w Rybniku Puszcza Niepołomice jest na szczycie tabelki, która uwzględnia wyniki w rundzie wiosennej. Jeżeli pozostanie równie konsekwentna, to może jeszcze zaatakować miejsca premiowane awansem.

Sygnał do ataku dał drużynie Andrzej Sobieszczyk. Bramkarz zatrzymał w 35. minucie strzał Gabriela Nowaka. Trzy minuty później Puszcza już prowadziła. Michał Czarny zapędził się w pole karne rybniczan przy okazji stałego fragmentu i strzelił głową do bramki po dośrodkowaniu z lewego skrzydła.

ROW 1964 Rybnik było stać na wyrównanie krótko po przerwie. Marek Gładkowski znalazł się w odpowiednim miejscu oraz czasie i wykorzystał podbramkowe zamieszanie.

Kluczowa okazała się zmiana dokonana przez trenera Tułacza. W 52. minucie Roman Stepankow zastąpił Dariusza Gawęckiego i po chwili zdobył gola na 1:2 po kontrataku. Gospodarzy nie było stać na odpowiedź. Najlepszą szansę, by wyrównać miał Marek Krotofil, ale zabrakło mu precyzji.

Kolejka zostanie dokończona w sobotę i niedzielę. Najlepiej zapowiadają się mecze pozostałych rycerzów wiosny na terenie liderów. Błękitni Stargard wybierają się do Wisły Puławy, a Gryf Wejherowo do Stali Mielec.

ROW 1964 Rybnik - Puszcza Niepołomice 1:2 (0:1)
0:1 - Michał Czarny 37'
1:1 - Marek Gładkowski 48'
1:2 - Roman Stepankow 54'

ROW 1964: Daniel Kajzer - Marek Krotofil, Jacek Broniewicz, Marcin Grolik, Dawid Gojny - Mariusz Muszalik, Szymon Jary - Paweł Mandrysz, Gabriel Nowak (84' Łukasz Reinhard), Sebastian Musiolik - Marek Gładkowski (59' Michał Płonka).

Puszcza: Andrzej Sobieszczyk - Łukasz Furtak, Michał Czarny, Arkadiusz Garzeł, Michał Mikołajczyk - Damian Lepiarz, Longinus Uwakwe - Dominik Maluga (90' Karol Filipek), Dariusz Gawęcki (52' Roman Stepankow), Kamil Łączek (65' Daniel Barbus) - Mateusz Broź (79' Filip Wójcik).

Żółte kartki: Broniewicz (ROW) oraz Lepiarz (Puszcza).

Sędzia: Marcin Szrek (Kielce).

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!