Termalica - Korona: Słońce zaświeciło dla kielczan

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Stanisław Rozpędzik /
PAP / Stanisław Rozpędzik /

O tym meczu kibice powinni jak najszybciej zapomnieć. W pełnym chaosu boju lepsza okazała się Korona. Kielczanie pokonali Termalikę Bruk-Bet Nieciecza 1:0 (0:0). Jedynego gola zdobył Kamil Sylwestrzak.

Pojedynki po przerwie reprezentacyjnej zawsze niosą za sobą pewien element niepewności. Nie inaczej było przy okazji wizyty złocisto-krwistych w Niecieczy. - Wiemy jaka jest stawka tego meczu, gramy u siebie z Koroną Kielce i chcemy zagrać dobry mecz, a jeśli zagramy dobrze, to wynik się sam ułoży - mówił Jakub Biskup. Gospodarze, tak samo zresztą jak ich rywal, potrzebowali zwycięstwa, aby zachować szanse na miejsce w górnej ósemce.

Niestety, to co zobaczyliśmy w pierwszej połowie bardziej przypominało plażowanie, aniżeli poważną walkę o ligowe punkty. Termalica nie potrafiła przełożyć wyraźnej przewagi w posiadaniu piłki na zagrożenie pod bramką Dariusza Treli - wszystko przez brak zawodnika, który wziąłby na swoje barki odpowiedzialność za rozgrywanie akcji. Z kolei Korona nie istniała w grze z kontrataku.

Żaden z ofensywnych graczy nie pozostawił po sobie dobrego wrażenia. Niewidoczny był najskuteczniejszy strzelec Ekstraklasy w tym roku Airam Cabrera, zawodził też Siergiej Pilipczuk. Ukrainiec wskoczył do wyjściowego składu gości w miejsce Łukasza Sierpiny. Po drugiej stronie natomiast słabo wyglądał między innymi Dawid Plizga.

Najlepszym podsumowaniem tego wszystkiego i tak była statystyka celnych strzałów, a w niej przy obu klubach widniały zera.

Czy można zagrać jeszcze gorsze czterdzieści pięć minut? Piłkarze Piotra Mandrysza nie chcieli się o tym przekonać i w 55. minucie w końcu postraszyli koroniarzy. Patrik Misak wypatrzył Wojciecha Kędziorę, a jego uderzenie nieznacznie minęło dalszy słupek. Na odpowiedź przyjezdnych nie trzeba było długo czekać. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego pomylił się odrobinę bardziej aktywny Pilipczuk.

To wszystko było jednak zdecydowanie za mało, aby myśleć o zmianie wyniku. Stąd też obaj trenerzy szukali rozwiązania problemów na ławkach rezerwowych. Na boisku pojawili się m.in. Bartłomiej Smuczyński i Sierpina. Co to dało? Bramkę dla Korony.

[tag=6681]

Marcin Brosz[/tag] przekonywał, że jego podopieczni w ostatnich dniach ciężko pracowali nad rozgrywaniem stałych fragmentów, i to właśnie po centrze Łukasza Sierpiny oraz zgraniu głową Bartosza Rymaniaka, kapitan Kamil Sylwestrzak z najbliższej odległości pokonał Sebastiana Nowaka.

Beniaminek próbował się pozbierać, lecz uciekający czas nie było jego sprzymierzeńcem. Ostatecznie słońce mocniej zaświeciło dla ekipy z województwa świętokrzyskiego, bo to właśnie ona miała więcej szczęścia i triumfowała na wyjeździe po raz pierwszy od 8 listopada, pozostając tym samym w walce o grupę mistrzowską.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Korona Kielce 0:1 (0:0) 0:1 - Kamil Sylwestrzak 74'

Termalica Bruk-Bet Nieciecza: Sebastian Nowak - Dalibor Pleva, Pavol Stano, Artem Putiwcew, Sebastian Ziajka - Dawid Plizga, Bartłomiej Babiarz (88' Vladislavs Gutkovskis), Mateusz Kupczak, Patrik Misak (78' Wołodymyr Kowal), Jakub Biskup (64' Bartłomiej Smuczyński) - Wojciech Kędziora.

Korona Kielce: Dariusz Trela - Bartosz Rymaniak, Radek Dejmek, Elhadji Pape Diaw (77' Vladislavs Gabovs), Kamil Sylwestrzak - Siergiej Pilipczuk (85' Vanja Marković), Vlastimir Jovanović, Rafał Grzelak, Bartłomiej Pawłowski (66' Łukasz Sierpina), Nabil Aankour - Airam Cabrera.

Żółte kartki: Artem Putiwcew, Jakub Biskup, Bartłomiej Babiarz, Mateusz Kupczak (Termalica) oraz Rafał Grzelak (Korona).

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków).

Widzów: 4595.

{"id":"","title":""}

Źródło: TVP S.A.