LE: Zwycięstwo i remis zespołów Polaków

W czwartek odbyły się cztery mecze 1/4 Ligi Europy. W dwóch z nich zwyciężali goście, raz padł remis i raz wygrali gospodarze. W meczach w pełnym wymiarze czasu zagrało dwóch reprezentantów Polski.

Michał Gałęzewski
Łukasz Grochala/Pressfocus Newspix / Łukasz Grochala/Pressfocus

Po czwartkowych spotkaniach Najbardziej zadowolonym reprezentantem Polski z pewnością jest Grzegorz Krychowiak. Jego Sevilla FC pokonała na wyjeździe Athletic Bilbao 2:1 po bramkach Thimothee Kolodzieczaka i Vicente Iborry. Przed rewanżem w stolicy Andaluzji klub z Sewilli jest więc faworytem do awansu do półfinału.

Wyjazdowe zwycięstwo odnieśli też piłkarze Szachtara Donieck. Ukraińcy pokonali na wyjeździe SC Bragę 2:1. Po bramkach Jarosława Rakickija i Facundo Ferreyry wydawało się, że awans klubu z Doniecka będzie już przesądzony. Bramka Wilsona Eduardo dała jednak Portugalczykom cień nadziei.

Domowe zwycięstwo wywalczyli piłkarze Villarreal CF. Trzeci zespół z Hiszpanii, który awansował do ćwierćfinału Ligi Europy może wiele zawdzięczać jednemu piłkarzowi. Cedric Bakambu strzelił w czwartek dwa gole i był bohaterem spotkania. Gol Jakuba Brabeca pozwala jednak prażanom na pozytywne myślenie przed rewanżem w stolicy Czech.

Łukasz Piszczek zagrał przez 90 minut meczu Borussii Dortmund. Niemcy zremisowali przed własna publicznością z Liverpoolem FC 1:1. Do przerwy prowadzili goście po tym, jak gola w 36. minucie strzelił Divock Origi. Wyrównał Mats Hummels. Kwestia awansu wyjaśni się już w Anglii.

Athletic Bilbao - Sevilla FC 1:2 (0:0)
1:0 - Aduriz 47'
1:1 - Kolodziejczak 57'
1:2 - Iborra 83'

SC Braga - Szachtar Donieck 1:2 (0:1)
0:1 - Jarosław Rakickij 45'
0:2 - Facundo Ferreyra 75'
1:2 - Wilson Eduardo 89'