Ligue 1: Kolejne zwycięstwo Olympique Lyon

W spotkaniu inaugurującym 33. kolejkę francuskiej Ligue 1 Olympique Lyon pokonał na wyjeździe Montpellier 2:0 (2:0). Bohaterem gości został Maxwel Cornet - zdobywca obu bramek.

Sebastian Najman
PAP/EPA / SEBASTIEN NOGIER

Ekipa gości przystępowała do piątkowej rywalizacji z trzeciego miejsca w tabeli, ale dzięki sięgnięciu po trzy punkty zrównała się dorobkiem z dotychczasowym wiceliderem francuskiej ekstraklasy, AS Monaco.

OL było zdecydowanym faworytem i bez najmniejszych problemów wywiązało się z tej roli. Wszystko co najważniejsze tak naprawdę wydarzyło się w ostatnich minutach pierwszej części gry. W 34. minucie kapitalnym podaniem popisał się Ferri. Piłka trafiła do Maxwela Corneta, a ten mimo problemów z jej przyjęciem zdołał otworzyć wynik. Po zaledwie sześciu minutach Montpellier przegrywało już 0:2, a z gola znów cieszył się zaledwie 19-letni napastnik. Składna akcja całej drużyny została wykończona przez niego strzałem z bliskiej odległości.

Po zmianie stron dogodne okazje miał między innymi Alexandre Lacazette, ale ostatecznie wynik nie uległ już zmianie.

Montpellier HSC - Olympique Lyon 0:2 (0:2)
0:1 - Maxwel Cornet 34'
0:2 - Maxwel Cornet 40'

Montpellier HSC: Jourdren – Remy, Hilton, Congre, Roussillon – J. Marveaux, Sanson – Saihi (43' Dabo), Boudebouz, Ninga – M. Yatabare (61' Camara).

Olympique Lyon: A. Lopes – Jallet, Yanga-Mbiwa, Umtiti, Bedimo – Ferri, Gonalons, Darder (70' Tolisso) – Ghezzal (77' Valbuena), A. Lacazette, Cornet (86' Fekir).

Sędzia: Antony Gautier.

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)