Piotr Zieliński w radości stracił koszulkę i nie zagra z Lazio Rzym

Piotr Zieliński został jednym z bohaterów Empoli FC w meczu 32. kolejki Serie A z Fiorentiną (2:0), ale w kolejnym spotkaniu ligowym zespołu Marco Giampaolo nie wystąpi.

Konrad Kostorz
PAP/EPA / FABIO MUZZI
Piotr Zieliński opuścił jeden mecz Empoli FC w trwającym sezonie na skutek zawieszenia za "czerwień" otrzymaną przeciwko US Sassuolo, a poza tym miał na koncie cztery żółte kartki. Zawieszenie groziło mu od dziesięciu spotkań i wreszcie w niedzielnym spotkaniu z Fiorentiną został ukarany przez sędziego.

Reprezentant Polski trafił do notesu arbitra w 89. minucie po strzeleniu gola na 2:0. Do cieszącego się zawodnika dopadli koledzy z zespołu i niemal zerwali z niego koszulkę. Zgodnie z zasadami, arbiter miał podstawy, by pokazać Zielińskiemu żółtą kartkę i tak też uczynił.

W efekcie pomocnika Empoli zabraknie w zaplanowanym na 17 kwietnia meczu 33. serii gier z Lazio (piąta żółta kartka w sezonie oznacza przymusową przerwę). Co ciekawe, wspomniany pierwszy opuszczony przez Zielińskiego pojedynek również odbył się na Stadio Olimpico w Rzymie - Empoli przegrało z AS Roma 1:3.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)