Zinedine Zidane: Od rewanżu z Wolfsburgiem zależy cały nasz sezon

Zinedine Zidane wywiera presję na swoich zawodnikach przed rewanżowym meczem 1/4 finału Ligi Mistrzów z VfL Wolfsburg. Przyznaje jednak, że Real nie musi strzelać goli już na samym początku spotkania.

Konrad Kostorz
PAP/EPA

Real Madryt w ostatnim czasie zbliżył się do FC Barcelona w tabeli na dystans czterech punktów, ale Duma Katalonii pozostaje faworytem do wywalczenia mistrzostwa Hiszpanii. Więcej szans na sięgnięcie po trofeum Królewscy mają w Lidze Mistrzów, jednak mogą się z nimi pożegnać już we wtorek, jeśli nie odrobią strat z Volkswagen-Arena w Wolfsburgu, gdzie przegrali 0:2.

- To najważniejszy mecz, od niego zależy cały nasz sezon. Nie jesteśmy gotowi na odpadnięcie, nie obawiamy się tego, tym niemniej wiemy, że czeka nas trudne zadanie - przyznaje Zinedine Zidane, cytowany przez "Bild".

W weekendowym pojedynku na Santiago Bernabeu z SD Eibar Real już po 19 minutach prowadził 3:0. Taki scenariusz byłby wymarzony dla wszystkich kibiców Królewskich we wtorek. - Niezwykle istotne jest, byśmy zachowali czyste konto. To zdecydowanie zwiększy nasze szanse. Musimy jednak przede wszystkim grać w piłkę i grać do przodu. W początkowym kwadransie meczu nie wygramy, niezależnie od tego, co się wydarzy. Może być też tak, że to Wolfsburg strzeli gola - analizuje "Zizou".

- Musimy zdobywać bramki, ale mamy na to pełne 90 minut. Potrzebna jest koncentracja, której nikomu w drużynie nie brakuje - dodaje.

Źródło: TVP S.A.
Czy Real Madryt awansuje do półfinału Ligi Mistrzów?