Levante wciąż walczy o pozostanie! Espanyol zbliża się do strefy spadkowej

To jedno z ostatnich tchnień Levante. Ekipa, zamykająca ligową stawkę, wygrała u siebie z Espanyolem Barcelona 2:1 i wciąż ma szansę na pozostanie w Primera Division.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
PAP/EPA

W pierwszym meczu 33. kolejki Levante przyjęło Espanyol Barcelona i musiało zdobyć punkty, aby wciąż być w grze o pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Spotkanie dla gospodarzy rozpoczęło się jednak fatalnie. Już w 7. minucie Victor Sanchez popisał się świetnym prostopadłym podaniem, a sytuację sam na sam wykorzystał Hernan Perez.

Levante zwycięstwo uratowało za sprawą rzutów wolnych. Jeszcze w pierwszej połowie Giuseppe Rossi umieścił piłkę w siatce po strzale z okolicy pola narożnika, a po zmianie stron dośrodkowanie Joana Verdu wykorzystał Carl Medjani.

Obaj strzelcy zasilili Levante w zimowym okienku transferowym. Dla Włocha to już 5. trafienie w tym sezonie, z kolei Algierczyk zdobył premierowego gola w rozgrywkach Primera Division.

Ekipa z Walencji zrównała się punktami z innymi zespołami w strefie spadkowej - Sportingiem Gijon i Getafe, które jeszcze nie rozegrały meczów w ramach 33. kolejki. Espanyol pozostanie na 15 miejscu, a nad piątkowym rywalem ma 8 punktów przewagi.

Levante UD - Espanyol Barcelona 2:1 (1:1)
0:1 - Hernan Perez 7'
1:1 - Giuseppe Rossi 23'
2:1 - Carl Medjani 66'