17-latek trafił dla Borussii Dortmund! To czwarty najmłodszy strzelec w historii Bundesligi

Christian Pulisić został w niedzielę jednym z najmłodszych strzelców gola w 53-letniej historii Bundesligi. Reprezentant USA zdobył bramkę dla Borussii Dortmund przeciwko Hamburgerowi SV (do przerwy 2:0).

Konrad Kostorz
PAP/EPA / PAP/EPA/ANDY RAIN

W 38. minucie niedzielnego pojedynku Christian Pulisić otrzymał podanie od Matsa Hummelsa i ładnym strzałem z obrębu pola karnego przy słupku pokonał Rene Adlera. Uzdolniony skrzydłowy zdobył w ten sposób swojego debiutanckiego gola w ósmym występie w Bundeslidze.

W dniu zdobycia bramki urodzony 18 września 1998 roku Pulisić ma 17 lat, 6 miesięcy i 30 dni. Młodsi od niego byli tylko Nuri Sahin z Borussii, Julian Draxler z Schalke 04 oraz Timo Werner z VfB Stuttgart, przy czym do wyprzedzenia ostatniej dwójki piłkarzowi pochodzącemu ze Stanów Zjednoczonych zabrakło zaledwie kilkunastu dni.

Dodajmy, że Pulisić został pozyskany przez Borussię Dortmund w lutym 2015 roku z Pennsylvania Classics.