Celta Vigo o krok od europejskich pucharów! Bardzo ważne zwycięstwo Betisu

Już tylko jednego zwycięstwa brakuje Celcie Vigo do zapewnienia sobie gry w Lidze Europy w przyszłym sezonie. Ekipa z Galicji zremisowała na wyjeździe z Espanyolem Barcelona 1:1.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
PAP/EPA / Salvador Sas

Obie bramki padły w pierwszej połowie. Na prowadzenie wyszli goście. Po centrze z prawej flanki Fabiana Orellany z główki do siatki trafił Iago Aspas. Dla byłego napastnika Liverpoolu to 12. gol w tym sezonie, dzięki czemu wyrównał swój rekord na I-ligowym poziomie rozgrywek.

Celta długo nie cieszyła się z prowadzenia, ponieważ kapitalnym strzałem z dystansu popisał się Marco Asensio. Dotychczas pomocnik wypożyczony z Realu Madryt popisywał się licznymi asystami (12 w tym sezonie). We wtorek drugim golem w Primera Division zapewnił Espanyolowi cenne oczko.

Kolejny sezon w Primera Division powinien spędzić Betis. Andaluzyjczycy pokonali u siebie Las Palmas po bramce w samej końcówce meczu. Trafienie na wagę kompletu oczek zdobył Ricky van Wolfswinkel, który wykorzystał sytuację sam na sam. Holenderski napastnik swojego premierowego gola w hiszpańskich rozgrywkach zdobył dopiero w 13. występie.

Trzeba zaznaczyć, że Las Palmas całą drugą połowę grało w osłabieniu, gdyż drugą żółtą kartkę obejrzał defensor Aythami Artiles. W ostatnich 9 kolejkach ekipa z Kanarów przegrała tylko 2 mecze - poprzednio z Realem Madryt.

Espanyol Barcelona - Celta Vigo 1:1 (1:1)
0:1 - Iago Aspas 28'
1:1 - Marco Asensio 39'

Real Betis - UD Las Palmas 1:0 (0:0)
1:0 - Ricky van Wolfswinkel 83'

Czerwona kartka: Aythami Artiles /41', za drugą żółtą/ (Las Palmas).