Pechowy powrót Krychowiaka! Polak z samobójem! Świetny mecz napastnika Valencii

Grzegorz Krychowiak po raz drugi w tym roku wpakował piłkę do bramki Sevilli. Ekipa Polaka przegrała na wyjeździe ze Sportingiem Gijon 1:2. Kapitalne zawody rozegrał za to Paco Alcacer z Valencii, który ustrzelił klasycznego hat-tricka.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Łukasz Grochala/Pressfocus Newspix / Łukasz Grochala/Pressfocus

W weekend Grzegorz Krychowiak otrzymał wolne od trenera Sevilli i nie wystąpił w zremisowanym meczu z Deportivo La Coruna. Polak powrócił na konfrontację ze Sportingiem Gijon, ale nie będzie jej dobrze wspominać. Defensywny pomocnik po akcji Jony'ego z lewej flanki wślizgiem wpakował piłkę do własnej siatki. To już drugi samobój naszego reprezentanta w tym miesiącu! Na początku kwietnia Krychowiak pechowo interweniował w meczu z Realem Sociedad.

Polak doprowadził do wyrównania, ponieważ na samym starcie wynik otworzył Vicente Iborra. Wydawało się, że spotkanie zakończy się podziałem punktów, ale w doliczonym czasie gry gola na wagę zwycięstwa zdobył Ivette Lopez.

Krychowiak zagrał cały mecz. Nie licząc trafienia samobójczego, bardzo pewnie spisywał się w defensywie, a pod koniec pierwszej połowy groźnym strzałem z dystansu postraszył golkipera gości. Dla Sevilli to 17. ligowy mecz na wyjeździe bez wygranej. Sporting wygrał po raz pierwszy od 4 kolejek i wciąż ma szanse na utrzymanie się w Primera Division.

Zmiana trenera zaprocentowała w zespole Valencii! Pod wodzą Pako Ayesterana "Nietoperze" wygrały z Sevillą, Barceloną, a w środku tygodnia z Eibar! Bohaterem meczu został Paco Alcacer, który w pierwszej połowie ustrzelił hat-tricka. Udane zawody rozegrali również Joao Cancelo (gol i asysta) oraz Rodrigo (2 asysty).

Po wyrzuceniu Gary'ego Neville'a Valencia z ekipy walczącej o utrzymanie... stała się drużyną, która realnie może myśleć o grze w Lidze Europy. Do siódmej Sevilli ekipa z Mestalla traci tylko 6 oczek.

Valencia CF - SD Eibar 4:0 (3:0)
1:0 - Paco Alcacer 10'
2:0 - Paco Alcacer 28'
3:0 - Paco Alcacer 40'
4:0 - Joao Cancelo 56'

Sporting Gijon - Sevilla FC 2:1 (1:1)
0:1 - Vicente Iborra 8'
1:1 - Grzegorz Krychowiak (sam.) 22'