Skromne zwycięstwo Atletico Madryt. Wicelidera uratował niezawodny zmiennik

Atletico Madryt pokonało na własnym boisku Malagę 1:0. Jedynego gola zdobył wprowadzony w trakcie meczu Angel Correa. Podopieczni Diego Simeone zachowali punkt przewagi nad Realem.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
PAP/EPA / VICTOR LERENA

W pierwszym ligowym spotkaniu między tymi drużynami Malaga postawiła bardzo ciężkie warunki Atletico i wygrała na własnym boisku 1:0. Andaluzyjczycy byli więc jedną z dwóch drużyn w Primera Division, przeciwko której podopieczni Diego Simeone nie zdobyli gola w tym sezonie (drugą był Villarreal - porażka 0:1 i remis 0:0).

Na Vicente Calderon Atletico również miało wielkie problemy z przełamaniem zespołu z południa Hiszpanii. W pierwszej połowie defensywa gości pogubiła się tylko raz, kiedy przeżywający drugą młodość Fernando Torres przepuścił piłkę między nogami, a przed stuprocentową okazją stanął Antoine Griezmann. Najlepszy strzelec Los Colchoneros uderzył jednak obok słupka.

Na drugą połowę wiceliderzy wyszli na murawę bez trenera Diego Simeone, który przed zmianą stron przeprowadził długą i burzliwą dyskusję z sędzią, a mecz kontynuował na trybunach. Atletico, które musiało wygrać, aby być dalej w grze o mistrzostwo, włączyło wyższy bieg i w końcu dopięło swego. Uratował ich zmiennik - Angel Correa.

Argentyński napastnik po 5 minutach na boisku popisał się ładnym strzałem z dystansu i otworzył wynik spotkania. 21-latek to najskuteczniejszy rezerwowy w całej lidze. Wchodząc z ławki, zdobył aż 5 goli! Co ciekawe, w 6 meczach, w których wystąpił w podstawowym składzie, ani razu nie trafił do siatki.

Atletico utrzymało skromne prowadzenie i wciąż ma punkt przewagi nad Realem Madryt. W środku tygodnia podopiecznych Diego Simeone czeka konfrontacja w półfinale Ligi Mistrzów z Bayernem Monachium.

Atletico Madryt - Malaga CF 1:0 (0:0)
1:0 - Angel Correa 62'

Atletico Madryt: Jan Oblak - Juanfran, Jose Maria Gimenez, Lucas Hernandez, Filipe Luis - Koke, Gabi, Saul Niguez, Yannick Ferreira Carrasco (57' Angel Correa) - Antoine Greizmann (66' Augusto Fernandez), Fernando Torres.

Malaga CF: Guillermo Ochoa - Roberto Rosales, Raul Albentosa, Weligton, Miguel Torres - Ricardo Horta (59' Gonzalo Castro), Ignacio Camacho, Recio, Pablo Fornals (62' Juan Anor) - Duje Cop (77' Roque Santa Cruz), Charles.

Żółte kartki: Gimenez, Torres, Filipe Luis (Atletico) oraz Charles, Weligton, Recio (Malaga).

W 45. minucie na trybuny został odesłany trener Atletico - Diego Simeone.

Sędzia: Mateu Lahoz.