Serie A: Palermo przerwało koszmarną serię i wygrało mecz "o 6 punktów", 90 minut Thiago Cionka

US Palermo nie traci szans na utrzymanie! W 35. kolejce Sycylijczycy pokonali na wyjeździe 2:0 Frosinone Calcio i zepchnęli beniaminka na przedostatnie miejsce w tabeli Serie A.

Konrad Kostorz
PAP/EPA / SERENA CAMPANINI

Palermo na ligowe zwycięstwo czekało od 24 stycznia. Od tego czasu zaliczyło koszmarną serię 13 meczów bez wygranej, a prezydent Maurizio Zamparini wymienił kilku trenerów. Przeciwko Frosinone zespół prowadzony aktualnie przez Davide Ballardiniego musiał już wygrać i stanął na wysokości zadania.

Szkoleniowiec Palermo zdecydował się na ustawienie z trzema środkowymi obrońcami i na tym skorzystał Thiago Cionek. Dla reprezentanta Polski był to dopiero drugi występ ligowy w Serie A - w debiucie spisał się przeciętnie, a jego drużyna przegrała 1:3 z Chievo Werona.

Tym razem Cionek zagrał bezbłędnie w tyłach, a jego koledzy dwukrotnie znaleźli drogę do bramki Nicola Lealiego. Najpierw strzałem głową trafił weteran Alberto Gilardino po dośrodkowaniu z prawego skrzydła, a w doliczonym czasie gry Aleksandar Trajkovski po świetnej akcji wykończył kontratak zainicjowany dalekim podaniem Cionka.

Palermo wciąż plasuje się w strefie spadkowej i musi zapunktować w następnej kolejce z Sampdorią Genua, do której traci 5 punktów. Przed Rosanero wciąż bardzo trudne zadanie w walce o utrzymanie.

Frosinone Calcio - US Palermo 0:2 (0:0)
0:1 - Gilardino 56'
0:2 - Trajkovski 90+2'

Frosinone: Leali - Rosi, Russo (84' Longo), Blanchard, Pavlović (69' Dionisi) - Paganini, Gori, Gucher (75' Tonev), Kragl - D. Ciofani, Soddimo.

Palermo: Sorrentino - Cionek, Gonzalez, Andelković - Rispoli, Hiljemark, Maresca, Morganella - Vazquez (77' Jajalo) - Gilardino (90' Czoczew), Quaison (61' Trajkovski).