II liga: Pewny triumf Znicza Pruszków w Stalowej Woli

Znicz Pruszków okazał się zdecydowanie lepszy od Stali Stalowa Wola. Spotkanie na Podkarpaciu zakończyło się zwycięstwem drużyny z Pruszkowa 3:1.

Kamil Górniak
Znicz Pruszków / Znicz Pruszków

Początek zawodów był wyrównany, gospodarze chcieli szybko zdobyć gola, ale gracze z Pruszkowa grali mądrze. Z minuty na minutę zaczęli uzyskiwać przewagę, którą udokumentowali w 11. minucie, kiedy to przytomnie w polu karnym zachował się Maciej Machalski, który z kilku metrów wpakował piłkę do siatki. Chwilę później mogła paść druga bramka, ale po uderzeniu Arkadiusza Jędrycha z linii bramkowej piłkę wybił Michał Kachniarz.

Stal zdołała złapać drugi oddech w połowie pierwszej odsłony, próbowała atakować, ale większość akcji przypominała bicie głową w mur. Nie brakowało okazji, aczkolwiek nie były one klarowne, aby przed przerwą zielono-czarnym udało się wyrównać. Tuż po zmianie stron Maksymilian Banaszewski ograł w polu karnym Michała Bogacza i po chwili został sfaulowany przez Konrada Kołodzieja, ale arbiter nie zareagował, co zbudziło zdziwienie fanów.

Zamiast 0:2 po chwili na tablicy pojawił się remis. Prawym skrzydłem popędził Paweł Giel, dograł w pole karne a tam szczęśliwie do siatki trafił Tomasz Płonka. Po bramce dla gospodarzy inicjatywę przejął Znicz, a Stal skupiała się na grze z kontry. Momentami Stal była zamknięta na własnej połowie i nie potrafiła wybić futbolówki na stronę rywali.

Bramka dla Znicza wisiała w powietrzu i goście w 78. minucie dopięli swego. Z prawej strony dośrodkował Paweł Kaczmarek, a Aleksander Jagiełło w polu karnym uprzedził Mateusza Kantora i wpakował piłkę do siatki. Stal chciała wyrównać, ale jej ataki były nieudolne. Znicz z kolei w końcówce wyprowadził kontrę, po której Patryk Kubicki minął Tomasza Wietechę i wpakował piłkę do pustej bramki zabierając tym samym gospodarzom marzenia o sukcesie jakim niewątpliwie były wywalczony jeden punkt.

Stal Stalowa Wola - Znicz Pruszków 1:3 (0:1)

0:1 - Maksymilian Banaszewski 11’
1:1 - Tomasz Płonka 51’
1:2 - Aleksander Jagiełło 78’
1:3 – Patryk Kubicki 89’

Stal: Tomasz Wietecha - Mateusz Kantor, Adrian Bartkiewicz, Michał Bogacz, Konrad Kołodziej (68’ Grzegorz Wawrzyński), Przemysław Oziębała, Przemysław Stelmach, Paweł Giel (82’ Jakub Mażysz), Michał Kachniarz, Bartłomiej Bartosiak, Tomasz Płonka.

Znicz: Piotr Misztal - Marcin Rackiewicz, Arkadiusz Jędrych, Maciej Mysiak, Michał Kucharski, Maciej Machalski (66’ Przemysław Kita), Radosław Bartoszewicz, Maksymilian Banaszewski (81’ Arkadiusz Górka), Aleksander Jagiełło (87’ Rafał Włodarczyk), Paweł Kaczmarek, Tomasz Chałas (82’ Patryk Kubicki).

Żółte kartki: Bogacz (Stal) oraz Górka (Znicz).