II liga: Nadwiślan Góra nie przypilnował zwycięstwa z Siarką Tarnobrzeg

Piłkarze Nadwiślana prowadzili 2:0 z Siarką Tarnobrzeg, ale pozwolili przeciwnikowi na odrobienie strat. Z powodu remisu 2:2 górzanie pozostali w strefie spadkowej.

W sześciu sobotnich meczach II ligi padły cztery gole. Na nadzielę pozostały dwa pojedynki i właśnie w nich było osiem bramek. Nadwiślan Góra miał szansę opuścić miejsce zagrożone spadkiem, ponieważ grał u siebie, a Siarka Tarnobrzeg nie punktuje regularnie w rundzie wiosennej. Do czasu wszystko układało się zgodnie z planem Nadwiślana.

W 20. minucie Michał Bedronka strzelił na 1:0 z bliska po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Po chwili Piotr Ceglarz przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Siarki Tarnobrzeg. Jeszcze przed przerwą piłka wpadła do siatki gości, ale sędzia asystent zasygnalizował spalonego.

Nadwiślan podwoił przewagę na początku drugiej połowy. Ceglarz zrehabilitował się za wcześniejsze fiasko i wykorzystał podanie od Kamila Bętkowskiego. Zrobiło się 2:0 i gospodarze byli 40 minut od zwycięstwa i awansu w tabeli. Nie upilnowali jednak jednego z najlepszych strzelców Siarki.

Marcin Stefanik zdobył gola kontaktowego w 57. minucie po interesującym rozegraniu piłki w trójkącie. Ten sam zawodnik doprowadził do remisu strzałem głową po dośrodkowaniu Daniela Koczona z narożnika boiska. Od niedzieli Stefanik ma na swoim koncie sześć trafień. Siarka mogła nawet zwyciężyć, ale stanęło na kompromisowym wyniku.

Nadwiślan nie przypilnował zwycięstwa i musi nadal gonić, a za tydzień o punkty powinno być trudniej, ponieważ drużyna Rafała Wójcika zagra na terenie lidera Stali Mielec. Pojedzie tam podbudowana faktem, że pod wodzą nowego trenera nie przegrywa. Tego samego dnia Siarka zagra u siebie z Radomiakiem Radom.

Nadwiślan Góra - Siarka Tarnobrzeg 2:2 (1:0)
1:0 - Michał Bedronka 19'
2:0 - Piotr Ceglarz 47'
2:1 - Marcin Stefanik 58'
2:2 - Marcin Stefanik 83'

Nadwiślan: Robert Błąkała - Filip Korneta (90' Dawid Ogrocki), Tomasz Margol, Michał Bedronka, Mateusz Wójcik - Patryk Widuch (46' Sławomir Musiolik), Dawid Kaszok - Kamil Bętkowski (69' Przemysław Piwowarczyk), Bartłomiej Wasiluk, Piotr Ceglarz - Mohamed Essam.

Siarka: Kamil Beszczyński - Jan Grzesik, Bartosz Waleńcik, Radosław Sylwestrzak, Krzysztof Suchecki - Marcin Stefanik, Marcin Stromecki - Adrian Chłoń (40' Dorian Buczek), Jakub Więcek (79' Jakub Głaz), Jakub Wróbel - Daniel Koczon.

Żółte kartki: Essam, Margol, Bętkowski, Wasiluk (Nadwiślan) oraz Beszczyński (Siarka).

Sędzia: Robert Marciniak (Kraków).

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!