Wojciech Szczęsny zatrzymał Gonzalo Higuaina! Świetne parady Polaka w meczu z Napoli

Wojciech Szczęsny po ośmiu meczach ligowych z rzędu z co najmniej jednym puszczonym golem zachował czyste konto przeciwko SSC Napoli (1:0) i dokonał tego w znakomitym stylu.

Konrad Kostorz

Włoskie media oceniły, że najjaśniejszymi punktami Romy byli Wojciech Szczęsny oraz autor jedynego gola w meczu Radja Nainggolan. Obaj otrzymali noty "7" lub "7,5" w skali 1-10.

Polaka pochwalono przede wszystkim za dwie interwencje po strzałach Gonzalo Higuaina. W pierwszej połowie Szczęsny wygrał pojedynek z Argentyńczykiem, broniąc efektowną paradą jego uderzenie w sytuacji sam na sam. Po przerwie lider klasyfikacji strzelców Serie A znów znalazł się w dogodnej pozycji i przymierzył celnie, ale golkiper Romy zdołał zatrzymać jego próbę, a poza tym obronił jeszcze nieprzyjemny dla bramkarza strzał Driesa Mertensa.

Nie najpewniej Szczęsny interweniował tylko w końcówce spotkania, kiedy zdołał wprawdzie uprzedzić Higuaina, ale sparował piłkę pod nogi nadbiegającego Marka Hamsika. Na szczęście dla rzymian naciskany przez obrońcę Słowak oddał strzał obok słupka.

"To Nainggolan strzelił zwycięskiego gola dla Romy, ale nie byłoby kompletu punktów, gdyby nie interwencje Szczęsnego. Wykazał się czujnością i niemal dokonał cudu przy strzale Higuaina" - pochwalili bramkarza redaktorzy sympatyzującego z Romą portalu vocegiallorossa.it. Inne serwisy również wyłącznie komplementowały 26-latka.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)